No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V cintoríne sa míňajú hrobové miesta, v novej časti sa zatiaľ pochovávať nedá

RIMAVSKÁ SOBOTA – Problém s nedostatkom miest na pochovávanie zosnulých je jedna zo záležitostí, ktoré bude musieť v blízkej dobe riešiť samospráva Rimavskej Soboty. Cintorín bol síce pred niekoľkými rokmi rozšírený, nová časť však zatiaľ nie je v takom stave, aby sa v nej dalo pochovávať.

Informoval o tom riaditeľ Technických služieb mesta (TSM) Tibor Barto pred nedávnym plánovaným zasadnutím mestského zastupiteľstva, ktoré sa napokon neuskutočnilo pre nedostatok prítomných poslancov.

V cintoríne by bolo potrebné rozšíriť hrobové miesta. Urobilo sa rozšírenie cintorína, ale nie je v takom stave, aby sme tam mohli pochovávať nebožtíkov. Treba tam urobiť kompletné inžinierske siete, je potrebné túto časť odkanalizovať, urobiť prístupové cesty a osvetlenie,“ ozrejmil riaditeľ.

Článok pokračuje pod reklamouPri cintoríne je podľa neho nutné aj nové oplotenie z južnej strany, konkrétne má ísť o časť od kamenárskej firmy až po samý vrch areálu cintorína. „Dobre by bolo vyčleniť peniaze aj na rekonštrukciu obradnej siene v dome smútku, lebo sú tam ešte staré hliníkové rámy a nedá sa to vykúriť,“ podotkol Barto.

Na jeho slová nadviazal primátor Jozef Šimko, podľa ktorého bude rekonštrukcia, respektíve výmena prednej presklenej steny domu smútku stáť okolo 40 000 eur. „Na celý cintorín potrebujeme minimálne 150 000 až 200 000 eur,“ dodal primátor.

Foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross