No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO - R. SOBOTA: Sú spočítané dni cukrovarského komína?

13. februára 2015 |  | |

komin-cukrovar-rimavskaPravdepodobne najvyšší objekt v Rimavskej Sobote, komín bývalého cukrovaru, už zrejme nebude dominantou mesta. Podľa informácií, ktoré sa redakcii Rimava.sk podarilo získať, sa počíta so zbúraním komína. Potvrdil to Miroslav Vrban z developerskej spoločnosti Ardis zo Žiaru nad Hronom, ktorá bola poverená realizovať výstavbu v časti areálu bývalého cukrovaru.

 
cukrovar_2008Ako uviedol, stavebné konanie vo veci búrania komína bolo dnes. Na jeho mieste by podľa Vrbana mala stáť obchodná galéria, s ďalšími obchodmi a predajňami pre obyvateľov regiónu. S výstavbou sa má začať po odstránení samotného komína. Konkrétny termín Vrban zatiaľ uviesť nevedel. Podľa našich informácií by malo ísť o najbližšie mesiace, okolité obchody by mali byť uzavreté. Komín vysoký desiatky metrov zrejme „odstrelia“.

Komín je smutnou pripomienkou niekdajšej potravinárskej veľkovýroby, cukrovar bol zrušený v roku 2005. Technológia bola pôvodným majiteľom demontovaná a prevezená do Bosny a Hercegoviny.

Téme sa budeme venovať.

Toto video sme na Rimava.sk zverejnili v apríli 2014. Ukazuje pohľad do útrob komína aj na jeho okolie z viac ako stometrovej výšky.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Výškové zábery: Kurinec Rimavská Sobota 2014 - Jar
Rimavská Sobota: zrekonštruovaná autobusová stanica
Zmena využitia areálu bývalého cukrovaru
Tesco s obchodnou zónou by mali otvoriť v decembri. V meste pribudne aj kruhový objazd

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross