No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na „dvojprúdovke“ je už roky 40-tka. Zisťovali sme, či nie je v pláne najvyššiu povolenú rýchlosť v tomto úseku zmeniť

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rýchlosť na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote sa nebude meniť a aj naďalej tam zostane najvyššia povolená rýchlosť 40 kilometrov za hodinu. Pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

„Na danej ulici je veľa priechodov pre chodcov, kde je vysoká fluktuácia peších a Okresný dopravný inšpektorát v Rimavskej Sobote nemá dôvod na zmeny zvýšenia najvyššej dovolenej rýchlosti, pre to, aby bola dodržaná bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na pozemných komunikáciách,“ vysvetlila Faltániová. Dodala, že odkedy na ulici platí táto rýchlosť, polícia eviduje minimum dopravných nehôd.

Článok pokračuje pod reklamouRýchlostné obmedzenie na 40 km/h je na Malohontskej už zhruba 15 rokov. Zníženie rýchlosti vtedy polícia zdôvodnila niekoľkými vážnymi dopravným nehodami, ktoré sa na tejto ceste stali v relatívne krátkom časovom období. Medzitým však na komunikácii pribudli tri kruhové objazdy, ktoré ju rozčlenili a prirodzene vodičov nútia k určitému spomaleniu. Práve z tohto dôvodu, ako aj na základe podnetu našich čitateľov sme sa o túto tému zaujímali.

V čase zavedenia „štyridsiatky“ na tejto dvojprúdovej ceste vyvolala zmena protichodné reakcie ľudí. Niektorí ju vítali z hľadiska bezpečnosti, iní poukazovali na skutočnosť, že ide o jednu z najfrekventovanejších komunikácií v meste a zníženie rýchlosti spomalí aj zhustí dopravu.

Záležitosťou sa v tom čase zaoberal tiež Výbor mestskej časti sídlisko Rimava a Malohontská, ktorý si na jedno zo svojich zasadnutí pozval zástupcu Policajného zboru SR. Ten však iba zopakoval oficiálny postoj polície k tejto veci a 40 sa odvtedy nemenila.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross