No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota hľadá dopravcu, ktorý zabezpečí služby v mestskej autobusovej doprave

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mesto Rimavská Sobota hľadá dopravcu, ktorý zabezpečí služby v mestskej autobusovej doprave. Samospráva už podala všetky potrebné doklady na vyhlásenie verejnej súťaže. Vyplýva to z dokumentov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 21. júna a v tento deň budú aj všetky otvorené. Rozhodujucím faktorom bude aj predložená cena zákazky dodávateľa.

"Predmetom zákazky je zabezpečenie poskytovania služieb vo verejnom záujme v
cestnej doprave v meste Rimavská Sobota v rozsahu približne 204 350 kilometrov ročne. Predpokladaná hodnota bez DPH je 6 416 590 eur,"
uvádza sa v dostupných materiáloch.

Článok pokračuje pod reklamou


Dodávateľ s mestom podpíše zmluvu na 10 rokov. Služby mestskej dopravy ešte do konca júna mestu poskytuje SAD Lučenec.

V dokumentoch sa tiež uvádzajú požiadavky na dodávateľa v podobe technického stavu vozidiel, tie nemajú presiahnuť 10 rokov a rovnako aj ich vybavenie, napríklad bezplatnou bezdrôtovou sieťou WiFi alebo majú byť všetky prevádzkované vozidlá prispôsobené výhradne tak, aby umožňovali prepravu aj stojacich cestujúcich.

"Dopravca musí zabezpečovať dopravu prostredníctvom minimálne 6 vozidlami, v tomto počte sú zahrnuté aj záložne vozidlá. Vozidlá musia byť v takom stave, aby cestujúcich neobťažovali hlukom, zápachom alebo vibráciami vyššími ako je u daného typu vozidla prípustné a bežné," tiež znie v podmienkach.

Hromadná doprava mesta je v súčasnosti pokrytá štyrmi autobusovými linkami. Zmluvné podmienky tiež hovoria o tom, že dodávateľ nemôže nijakým spôsobom vstúpiť do zmien trás liniek a musí sa držať aj tarifných podmienok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross