No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota hľadá zhotoviteľa novej škôlky na Dúžavskej ceste

Foto ilustračná a archívna. Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Naše mesto hľadá dodávateľa stavebných prác na vybudovanie novej materskej školy na Dúžavskej ceste. Zámer výstavby odobrili mestskí poslanci na svojom aprílovom zasadnutí. Dôvodom je poskytnutie kapacity pre zvyšujúci sa počet detí, ktoré škôlku potrebujú.

V tej súčasnej je kapacita povolená nanajvýš pre 26 detí. Predpokladaná hodnota zákazky je 955 809,67 eur a konečný zhotoviteľ bude povinný stavbu odovzdať do 18 mesiacov odo dňa začatia realizácie diela. Uchádzači môžu svoje ponuky predkladať do konca tohto mesiaca.

Článok pokračuje pod reklamou


"Objekt bude samostatná stavba v areáli základnej a materskej školy v časti Dúžavská cesta. Návrh predpokladá výstavbu nového dvojpodlažného objektu MŠ s priľahlým areálom. Nový objekt bude spĺňať požiadavky obce na predškolskú starostlivosť o 66 detí v troch samostatných triedach," uvádza sa v materiáloch zverejnených Úradom pre verejné obstarávanie.

Novú budovu vzdelávacej inštitúcie chce mesto zaplatiť z vlastných finančných prostriedkov a príspevku z plánu obnovy a odolnosti.

Súčasťou stavebných prác má byť aj vybudovanie splaškovej a dažďovej kanalizácie, terénne úpravy, vodovod aj detské ihrisko. Podľa dostupných dokumentov bude na škôlke umiestnených aj 22 fotovoltických panelov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross