No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Z bývalého internátu si vandali robili verejnú toaletu, mesto budovu zatiaľ neprevzalo

byvaly-internatChátrajúca budova bývalého internátu na Školskej ulici, ktorú rimavskosobotská samospráva zamieňa s krajom, je už niekoľko rokov terčom mnohých vandalov.  Na dlhotrvajúci problém, ktorý trápi obyvateľov tamojšej Družstevnej ulice upozornil čitateľ Rimava.sk Juraj. Ako nám napísal, zaujíma ho, že do kedy bude mesto zatvárať oči pred rozoberaním futbalového ihriska či rozbíjaním okien na internáte. „Keď sme boli my deti a čo len sme sa priblížili k ihrisku a to nebodaj že by sme tam išli hrať futbal, hneď na nás volali policajtov,“ podotkol. Zároveň pozýva všetkých obyvateľov, aby prišli na malú prehliadku toho, ako to tam vyzerá, ako aj toho, čo dokázal človek za štyri roky zničiť. Vandalizmus, sa podľa Juraja, týka hlavne tamojších maloletých, ktorí si z budovy spravili dodávateľa radiátorov či verejnú toaletu. Ako záverom dodal, oceňuje snahu policajtov problém riešiť tým, že vždy ochotne prídu a budovu prehľadajú.

Budova bývalého internátu patrila Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK). V uplynulých týždňoch rimavskosobotská samospráva zamenila nehnuteľnosť za pozemky pod cestami. Ako minulý týždeň Rimava.sk informoval prednosta mestského úradu Štefan Szántó, budovu internátu zatiaľ neprevzali. „Samospráva urobila obhliadku majetku ešte pred fyzickým prevzatím budov. Oznámila svoje námietky BBSK, ktoré je prostredníctvom Technických služieb mesta Rimavská Sobota povinné zabezpečiť vyčistenie budovy školy a domova mládeže,“ priblížila pre Rimava.sk Katarína Eliášová z majetkového oddelenia mestského úradu. Ako doplnila, o vandalizme vedia a napriek tomu, že budovy neboli ich vlastníctvom, vysielali na kontrolu mestských policajtov. Podľa Eliášovej sa mesto bude snažiť po prevzatí objektu budovu zabezpečiť proti vniknutiu a tak zabrániť vzniku ďalších škôd na majetku. „Zabezpečenie si však bude vyžadovať určité finančné prostriedky vzhľadom na skutočnosť, že na objekte sa nachádza množstvo dvier a okien,“ podotkla.

Podľa Eliášovej mesto doposiaľ prebralo od BBSK iba školskú budovu, ktorú plánujú dať do prenájmu. Sociálnu budovu, v areáli futbalového ihriska na Ulici Družstevnej, samospráva plánuje asanovať a bývalý internát v prípade získania finančných prostriedkov zrekonštruovať a prestavať na sociálne byty pre mladé rodiny.

[nggallery id=1082]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross