No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Koncert súrodencov Palovičovcov zavŕšil jubilejnú Hudobnú jar a jeseň

RIMAVSKÁ SOBOTA – Vyvrcholením 40. ročníka Hudobnej jari a jesene v rimavskosobotskom Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) bol utorkový (25. 5.) koncert súrodencov Jordany a Ivana Palovičovcov. Šlo o podujatie ktoré sa malo konať už vlani v novembri, ale pre pandemickú situáciu bolo odložené. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

V programe odzneli diela J. S. Bacha, J. N. Hummela, Ilja Zeljenku, Fazila Saya a Yorka Bowena.

Článok pokračuje pod reklamou„Zaujímavosťou je, že otec súrodencov Palovičovcov hral na úplne prvom ročníku tohto podujatia u nás v Rimavskej Sobote. Po koncerte nasledoval krst publikácie vydanej pri príležitosti 40. výročia organizovania koncertov vážnej hudby,“ priblížila riaditeľka MsKS Milana Jutková.

Publikácia v sebe ukrýva spomienky na organizáciu a návštevy koncertov, myšlienky vystupujúcich umelcov a bývalých žiakov základnej umeleckej školy, ktorí mali možnosť účinkovať na koncertoch v rámci Fóra rimavskosobotských talentov. Vzácne údaje poskytne aj príloha, ktorá zahŕňa v sebe 40. ročnú chronológiu účinkujúcich, zoznam členov kruhu priateľov vážnej hudby a výpisy z kroniky účinkujúcich umelcov.

Krátka ukážka z koncertu:


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross