No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí poslanci mali dnes zasadnúť dvakrát, opäť ich nebolo dosť. Primátor avizoval, že zváži rokovanie aj v sobotu alebo nedeľu

RIMAVSKÁ SOBOTA - Až dve zasadnutia mali v stredu 9. júna na programe poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva (MsZ). Zástupcovia občanov sa však opäť nezišli v dostatočnom počte na to, aby MsZ bolo uznášaniaschopné.

Pri prvej prezentácii po 14:00 bolo prítomných iba šesť poslancov. Následne primátor Jozef Šimko vyhlásil 30-minútovú prestávku, po ktorej sa prezentácia opakovala. Počet poslancov bol však ešte o jedného nižší, keďže medzitým odišla Anna Šimková.

Situácia sa opakovala aj krátko po 16:00, keďže šlo o samostatné zasadnutie, na ktorom sa poslanci museli znova prezentovať. Aj tentoraz ich bolo iba päť, rovnako ako pri opakovanej prezentácii o polhodinu neskôr.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa poslankyne Eriky Juhászovej je už až smiešne, že zasadnutie je prakticky každý týždeň a MsZ nie je uznášaniaschopné. "Skutočne je tam nezodpovednosť aj zo strany poslancov, ja to musím otvorene povedať. Keď sme sa na túto dráhu dali, mali by sme si povinnosti plniť tak, ako sme zložili sľub," konštatovala s tým, že ani pre ňu nie je jednoduché prispôsobiť si zasadnutiam svoje pracovné povinnosti, ale vždy sa o to snaží.

Ako uviedol primátor Jozef Šimko, mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva zvolal, aby poslanci v rámci prvej zmeny rozpočtu čo najskôr odsúhlasili financie vo výške zhruba 950.000 eur na obnovu škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (téme sa budeme venovať v samostatnom článku).

Ich riaditelia by tak podľa neho mali dostatok času na výber dodávateľov aj realizáciu jednotlivých rekonštrukcií. "Takto však stratíme dva až tri týždne," podotkol Šimko.

Primátor najprv avizoval, že zváži zvolanie ďalšieho zasadnutia na budúci utorok (15. 6.). Ako neskôr doplnil, keďže sa viacerí poslanci ospravedlnili pre neúčasť na zasadnutí z pracovných dôvodov, je možné, že najbližšie rokovanie zastupiteľstva zvolá na sobotu alebo nedeľu. V riadnom termíne majú poslanci zasadnúť koncom júna.

Čo sa týka dnešného programu, ako prvé bolo na 14:00 naplánované mimoriadne zasadnutie MsZ s jediným hlavným bodom - návrh na prvú zmenu rozpočtu mesta na rok 2021 s už spomínaným prerozdelením financií pre školské zariadenia.

O 16:00 malo nasledovať pokračujúce zasadnutie MsZ. Medzi dôležité body patrila napríklad informatívna správa o mestských lesoch za rok 2020 a predaj dreva na pni na rok 2021, informatívna správa o plnení Komunitného plánu sociálnych služieb v meste Rimavská  Sobota za obdobie 2015-2020, či správa o plnení rozpočtu mesta k 31. marcu 2021.

Tieto body mali zástupcovia občanov preberať už pred týždňom, avšak ani vtedy pri žiadnej z dvoch prezentácií nebol v sále dostatočný počet poslancov a zasadnutie sa tak nekonalo.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross