No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Multifunkčné ihrisko pri ZŠ Dobšinského zatiaľ nebude, mesto bolo vyradené z projektovej výzvy

RIMAVSKÁ SOBOTA – Multifunkčné ihrisko, ktoré chcela samospráva R. Soboty vybudovať v areáli Základnej školy (ZŠ) Pavla Dobšinského, nateraz nevznikne. Mesto naň totiž nezíska dotáciu z grantovej výzvy, pretože z nej bolo vyradené pre nezapísanie v informačnom systéme športu. Na problém upozornil poslanec a predseda klubu Odvážme sa zrýchliť Roman Vaľo na dnešnom (28. 9.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Pre túto banalitu nebolo naplnené uznesenie č. 37 a mesto prišlo o možnosť získať dotáciu na výstavbu multifunkčného ihriska v ZŠ Dobšinského. Osobne to vyhodnocujem ako absolútne banálne zlyhanie,“ podotkol Vaľo.

Podľa odpovede Júliusa Szabóa z odboru rozvoja mesta Mestského úradu R. Sobota je zapojenie do informačného systému novinkou, o ktorej ani oni nevedeli. „Čo sa týka predošlých výziev na multifunkčné ihrisko, žiadne takéto podmienky tam neboli. Samozrejme, budeme sa snažiť do tohto systému zaregistrovať a do budúcnosti sa zase podá žiadosť na multifunkčné ihrisko,“ avizoval.

Článok pokračuje pod reklamou


Primátor Jozef Šimko následne prečítal vyjadrenie vedúcej odboru rozvoja mesta Evy Murárikovej, podľa ktorej umiestnenie multifunkčného ihriska leží na nevysporiadaných pozemkoch, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta.

Vaľo však na to podotkol, že na online zasadnutí, kde sa schvaľovalo zapojenie do príslušnej výzvy, upozorňoval na umiestnenie ihriska na nevysporiadané pozemky. „Moje pripomienky boli zamietnuté a bolo tvrdené, že to tam môže byť, že je to úplne v poriadku. Dneska tvrdíte úplný opak,“ skonštatoval na Šimkovu adresu.

Ja som to multifunkčné ihrisko na Dobšinského ulicu, na dvor základnej školy, nevymyslel. Je to návrh pani riaditeľky po dohode s odborom rozvoja mesta. Pripravili materiály a nakoniec sa zistilo, že ten pozemok nie je vo vlastníctve mesta, takže tam nemôže ísť,“ odpovedal mu primátor.

Ako pokračoval poslanec Jaroslav Matzenauer, aj podľa neho ide o fatálne zlyhanie. „Vôbec nevidím v stanovisku odboru rozvoja mesta, že sú tam nejaké nevysporiadané pozemky. Žiadosť bola vyradená z dôvodu, že nebola splnená podmienka oprávnenosti žiadateľa na podanie žiadosti o príspevok, a to jeho povinnosť byť zapísaný v informačnom systéme športu,“ citoval Matzenauer stanovisko odboru a dodal, že za uvedenú skutočnosť niekto musí niesť zodpovednosť.

Podľa poslanca Ivana Hazuchu mal predkladateľ vedieť, že pod plánovaným ihriskom sú nevysporiadané pozemky. „Nám to zaberá čas, rozoberáme to, schválime peniaze na spolufinancovanie a nakoniec sa stanú dve veci a obidve sú chyby predkladateľa,“ uzavrel Hazucha.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross