No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Petičný výbor odovzdal hárky za záchranu nemocnice ministerstvu zdravotníctva

RIMAVSKÁ SOBOTA – Petičný výbor, organizujúci petíciu za zachovanie rimavskosobotskej nemocnice a prehodnotenie pripravovanej reformy zdravotníctva, už odovzdal príslušné hárky s viac ako 36 000 podpismi ministerstvu zdravotníctva. Rimava.sk o tom informoval člen petičného výboru Zoltán Cziprusz.

Obrovská vďaka patrí všetkým, ktorí sa zapojili do zbierania podpisov, za taký krátky čas sme pozbierali rekordný počet. Táto aktivita vyvolala obrovskú spolupatričnosť v ľuďoch, v nás všetkých,“ uviedol petičný výbor.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako jeho členovia dodali, petičné hárky odovzdali so sprievodným listom, v ktorom prosia ministra zdravotníctva o stretnutie. „Zo zákona vyplýva , že nad počet 10 000 podpisov pán minister musí zabezpečiť stretnutie do 30 dní od odovzdania. My sme pozbierali štyrikrát toľko podpisov,“ ozrejmil výbor s tým, že bojuje ďalej, aby sa zachovali nemocnice na celom Slovensku a aj v Rimavskej Sobote.

Výbor zároveň informuje, že všetci, ktorí ešte majú u seba podpísané petičné hárky, ich môžu jeho členom dodať a oni ich pošlú ministerstvu dodatočne poštou.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross