No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Pozrite sa, ako Soboťania upratovali svoje mesto

perex---nasa-sobotaZnačková kožená bunda, vianočný stromček (aj žiarovky k nemu), stolička, vnútro chladničky, starý monitor, paplóny. Čítate dobre. Aj na takéto „poklady“ dnes natrafili aktívni Soboťania, ktorí sa zapojili do veľkého upratovania svojho mesta. Počasie im prialo a tak od samého rána čistili sídliská, vysádzali zeleň, upravovali detské ihriská, zbierali odpadky na verejných priestranstvách. Na poludnie ste už vrecia so smeťami mohli počítať na stovky! Taká práca si zaslúžila poriadnu odmenu: tá na všetkých dobrovoľníkov čakala v areáli rimavskosobotského amfiteátra.

S myšlienkou usporiadať prvomájové Veľké upratovanie prišlo občianske združenie Naša Sobota. Už o pol deviatej ráno sa schádzali malí aj veľkí na vopred určené stanovištia. Vyzbrojili sa pracovným náradím, rukavicami, reflexnými vestami , dobrou náladou a odhodlaním urobiť čosi pre krajšie mesto. O prácu veru nebola núdza, stopy po neporiadnikoch bolo vidieť takmer na každom kroku. Okrem odpadkov však upratovacie čaty hľadali aj čosi cennejšie. Ten, kto natrafil na „zlatú smeť“ vedel, že má vo vrecku jednu zo super cien. To bolo radosti!

Na sídliskách sa dobrovoľníci pustili aj do úpravy detských ihrísk, po dnešku majú najmenší Soboťania aj nový piesok v niektorých pieskoviskách. Ani deti pritom nelenili a usilovne pomáhali dospelým pri upratovaní Rimavskej Soboty.

Na amfíku zatiaľ šikovní kuchári chystali zaslúžený obed. Široko ďaleko rozvoniaval výborný kotlíkový guľáš, starší si pochutnali na pivku, malí na kofole a sladkostiach a aby bolo ešte veselšie, nechýbala ani živá hudba.

„Cieľom tejto akcie bolo nájsť aktívnych ľudí, tých, ktorým záleží na životnom prostredí a čistote okolia. Verím, že sme založili novú tradíciu spoločného upratovania a skrášľovania nášho mesta,“ povedal pre Rimava.sk hovorca občianskeho združenia Naša Sobota Marián Štúrik a spomenul, že do premiérového Veľkého upratovania sa zapojilo vyše dvesto ľudí. Robili poriadok v Tomašovej, na sídliskách, medzi bytovkami, v centre mesta, pri Rimave. Okrem aktívnej práce v teréne zmapovali aj nahromadený odpad, napríklad pod schodiskami pri niektorých bytovkách. „Fotodokumentáciu posunieme kompetentným a budeme iniciovať odstránenie takýchto skládok,“ uviedol hovorca združenia. Ako podotkol, stretli sa už aj s ohlasmi od obyvateľov ostatných, vzdialenejších mestských častí Rimavskej Soboty, ktorí avizovali, že nabudúce sa k takémuto upratovaniu tiež radi pripoja. Ďalšia enviro akcia preto na seba určite nenechá dlho čakať.

 

Najbližšie však Naša Sobota plánuje veľkolepé podujatie pre najmenších, ktorí o mesiac oslavujú svoj sviatok, Deň detí. V mestskej záhrade štartuje 31. mája celodenná zábava plná súťaží, atrakcií, hudby, tanca, sladkých prekvapení a sprievodných podujatí. Hlavná cena? Víkendový pobyt v Disneylande v Paríži! To si rozhodne nenechajte ujsť... 😉

[nggallery id=1381]
NASA-SOBOTA-LOGOOZ Naša Sobota založila skupina lokálpatriotov odhodlaná zlepšiť život v meste. Cieľom združenia je vyslať pozitívny signál, že keď sa zídu ľudia, ktorým záleží na dobrej veci, všetko sa dá dosiahnuť. Okrem kultúrneho a spoločenského diania v meste sa chce Naša Sobota angažovať aj pri zlepšovaní životného prostredia či v iných oblastiach týkajúcich sa každodenného života.

 

 

 

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross