No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Problém žobrajúcich detí sa nikam neposunul, aj dnes sme ich videli pred Kauflandom

RIMAVSKÁ SOBOTA – Problém so žobrajúcimi deťmi v centre Rimavskej Soboty, na ktorý sme upozornili v článku pred mesiacom, stále pretrváva. Nezriedka ich vídať na viacerých miestach v meste.

Podľa informácií Rimava.sk deti bývajú na Dúžavskej ceste a do mesta údajne chodievajú žobrať so svojou starou mamou. V poslednej dobe sme ich stretli napríklad v pondelok (19. 7.) na Ulici SNP, kde sedeli na lavičke. Pri nich stáli dve policajtky a s dotyčnou pani sa rozprávali.

Článok pokračuje pod reklamouNa prvý pohľad nebolo zrejmé, či policajtky na mieste iba hliadkujú, pravdepodobnejšie sa však zdalo, akoby v súvislosti s deťmi niečo riešili a čakali na príchod ďalších osôb, možno sociálnych pracovníkov.

Zdá sa to byť o to bližšie pravde, že policajtky boli na tom istom mieste aj o zhruba polhodinu neskôr. O oficiálne vyjadrenie v tejto veci sme požiadali Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Banská Bystrica, od ktorého máme prísľub, že nám ho čoskoro poskytnú.

Dnes sme však asi osemročného chlapca opäť videli žobrať pred obchodným domom Kaufland. Sedel na jeho už tradičnom mieste pri stánku s rýchlym občerstvením, pred ním téglik na vyžobrané mince. Obďaleč sedela jeho údajná stará mama, v ruke mala takisto téglik.

Prípad budeme naďalej sledovať a venovať sa mu.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross