No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota sa môže pochváliť trénerom roka 2018

Uplynulý víkend sa v Krompakoch v Hoteli Plejsy uskutočnil 2. Galavečer a 1. Ples SATKD WT. Na Galavečeri sa vyhodnotili celkové výsledky športovcov a klubov za rok 2018 v jednotlivých kategóriách. Spolu sa stretlo v Krompakoch cez 120 členov SATKD, rodičov a priateľov Taekwonda. Po vyhlásení výsledkov večer pokračoval plesom až do neskorého rána. Obidve časti večera boli pripravené na vysokej úrovni, moderátor, DJ a medzi to vystúpenia mažoretiek z Krompách a Slovenských Taekwondistov z jednotlivých klubov spríjemnili celkový dojem.

Čestným hosťom večera bol Eidi Hakimi 4.Dan, zakladateľ viacerých slovenských klubov, medzi ktoré patrí aj klub v Rimavskej Sobote, ktorý tu vznikol vďaka nemu už v roku 1994. Pokračovateľom je Falcon od roku 2003 do súčastnosti.

Počas Galavečera vyhlásili najlepších športovcov ako aj jednotlivé kluby. Rimavskosobotský Taekwondo klub Falcon sa v roku 2018 rozhodol pomôcť rozvoju Poomsae na Slovensku a už v prvom roku sa umiestnil na 3. mieste v hodnotení klubov v tejto disciplíne v rámci Slovenska. V roku 2018 Miroslav Bitala, tréner Falconu, priniesol nový dych do tejto disciplíny a v roku 2019 má klub záujem pokračovať. Prvou skúškou bude turnaj FALCON CUP 2019, ktorý bude už dvojdňový kde jednou disciplínou bude aj Poomsae

Medzi ocenenými bol aj hendikepovaný športovec Roman Farkaš z klubu Falcon, ktorý vyhral kategóriu P20 – seniori (paraPoomsae) a stal sa najúspešnejším športovcom za rok 2018 v tejto disciplíne a kategórii.

Asi najväčším prekvapením bolo hlavne pre hlavného trénera Falconu, keď sa vyhlásil tréner roka 2018. „ Keď som počul svoje meno nechcel som tomu uveriť,“ povedal tréner Falconu Jaroslav Dóbi, ktorý si z galavečera odnášal cenu Trénerom roka 2018. Ako povedal pre Rimava.sk, cenu mu odovzdal jeho prvý tréner Eidi Hakimi, čím to ocenenie pre neho samotného získalo ešte väčšiu váhu. „Osobne som to nečakal nakoľko si myslím, že na Slovensku pôsobí mnoho trénerov, ktorí majú za sebou omnoho viac odtrénované. Pri rozhodovaní a hlasovaní asi zavážil aj fakt, že vo Falcone sa snažíme každoročne rozbehnúť niečo nové, vybudovali sme tu komunitu „FALCON FAMILY“ začali sme sa ako prví venovať „hendikepovaným športovcom“. Sme nápomocní v rozvoji Poomsae a robíme plno ďalších nenápadných krokov, ktoré napomáhajú rozvoju Taekwonda na Slovensku.

Okrem jednotlivcov z Falconu si cenu Najlepší klub v kategórii Poomsae odnášal Taekwwondo klub Hnúšťa a Tisovec.Kompletné výsledky nájdete na oficiálnom webe SATKD / www.satkd.sk

„Na záver sa chceme poďakovať našej Falcon Family, osobitne športovcom, ktorí získavajú body aby sme sa vôbec mohli uchádzať o rôzne ocenenia. Ďakujeme sponzorom a mestu Rimavská Sobota, bez ktorých by sme sa nemohli zúčastňovať takého množstva turnajov ako sa ročne zúčastňujeme. Taekwondo definitívne uzavrelo rok 2018 a už o pár týždňov začneme zbierať body pre rok 2019 na našom domácom turnaji FALCON CUP 2019, ktorému bude ešte predchádzať seminár Poomsae,“ dodal na záver tréner Dóbi.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jaroslav Dóbi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross