No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Tohtoročný Sobotský jazztival uzavrie kapela Darkness Positive

RIMAVSKÁ SOBOTA – Záverečný koncert tohtoročného Sobotského jazztivalu bude patril kapele Darkness Positive. Ich vystúpenie bude v stredu 1. septembra o 20:00 v budove Čierny orol na Hlavnom námestí, v prípade nepriaznivého počasia sa odohrá v Dome kultúry.

Mladí Martinčania oslovujú publikum nekompromisnou modernou hudbou s vlastnou tvárou a názorom so žánrovým presahom do jazzu, funku, či reggae. Darkness positive vystupujú vo štvorici Šimon Švidraň (gitara a spev), Adrián Simonides (basgitara), Matej Richtarčík (bicie a sampler) a Matej Novák (sax),“ uviedla Regina Špitálová z Mestského kultúrneho strediska (MsKS).

Dodala, že hoci sú chalani hudobníkmi už viac než desať rokov, spolu hrávajú len od augusta roku 2012. „Ich nový singel prináša svieži a drzý zvuk moderného jazzu s textami reflektujúcimi stav súčasných vzťahov a životného štýlu mladej generácie. Kapela poukazuje na problémy vlastné, ale aj problémy našej spoločnosti pomocou rockových až metalových riffov, rýchleho rapu, šialených inštrumentálnych sól a chytľavých refrénov v slovenčine,“ ozrejmila Špitálová.

Kapela má na konte dva štúdiové albumy (Prvý dojem 2018, '?' 2020) a jedno EP Live in Nitra (2019) vydané pod Slnko records. Naposledy vydali rockovejší album v lockdownovom období COVID-19 s príznačným názvom '?' a pribrali do zostavy výnimočne talentovaného mladého alt saxofonistu.

Vstupné na koncert je 10 eur. Predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk. Koncert je súčasťou 4. ročníka Sobotského jazztivalu, ktorý z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross