No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Soľná jaskyňa ponúka relax dospelým aj deťom už viac ako desať rokov. Pomáha pri mnohých chorobách

Už viac ako desať rokov majú Rimavskosoboťania možnosť vo svojom meste navštíviť soľnú jaskyňu, ktorá je postavená patentovanou technológiou. Ponúka oddych, posedenie pri relaxačnej hudbe a hlavne zdraviu prospešné a príjemné prostredie. Svoje miesto tu hlavne na jeseň či v zime, ale samozrejme aj počas celého roka, majú tak dospelí ako aj deti. „Mnohí návštevníci sa zhodujú, že pre alergikov je v soľných jaskyniach, tak ako aj v tej našej, veľmi dobrá klíma, ktorá im pomáha už pri niekoľkých sedeniach,“ priblížil jeden z mnohých účinkov kamennej a morskej soli majiteľ zariadenia Daniel Slabej. Zároveň pripomenul, že 45-minútové sedenie nahrádza dvoj až trojdňový pobyt pri mori.

„Všetkým našim zákazníkom prajeme v novom roku aj naďalej čo najviac zdravia, šťastia a lásky,“ odkazuje Daniel Slabej pár dní pred Vianocami.
Podľa jeho slov sa sami presvedčili o účinkoch takýchto jaskýň, a preto sa rozhodli investovať do zdravia pre seba, svojich blízkych a v neposlednom rade aj pre ľudí, ktorí ho v uponáhľanej dobe čoraz viac potrebujú. „Mnohí k nám chodia preventívne, ale nájde sa veľa ľudí v rekonvalescencii aj po diagnostikovaní zdravotných problémov. Je určená tým, ktorí potrebujú podporiť svoje zdravie, respektíve zmierniť prejavy niektorých ochorení,“ doplnil Slabej.

Mikroklíma zariadenia pomáha pri liečení mnohých chorôb dýchacieho systému, astmy, rôznych alergií, chorôb srdca, poinfarktových stavov, vysokého tlaku, nedostatočnej činnosti štítnej žľazy, dermatologických ťažkostiach, ale aj pri prepracovanosti či zníženej odolnosti voči stresu. V miestnosti obloženej niekoľkými tonami soli sa uvoľňujú prvky jódu, magnézia, selénu, brómu a vápnika. „U nás okrem liečivého prostredia, ktoré posilňuje imunitu, nájdu klienti aj oddych s príjemnou relaxačnou hudbou. Z roka na rok pociťujeme ich väčší záujem. Chodia k nám aj mnohé mamičky s deťmi, ktoré sa môžu zahrať v detskom kútiku,“ prezrádza majiteľ.

Pobyt v takejto jaskyni je vhodný aj ako darček na Vianoce, a tak majú aj tento rok pripravené jednorázové vstupy a výhodné permanentky. „Všetkým našim zákazníkom prajeme v novom roku aj naďalej čo najviac zdravia, šťastia a lásky,“ odkazuje Daniel Slabej pár dní pred Vianocami.

Soľná jaskyňa sa nachádza v rodinnom dome v mestskej časti Tomašová na Sedliackej ulici, kde sídli už trinásť rokov. Návštevu a rezerváciu v soľnej jaskyni od 16.00 hod do 20.00 hod. si môžete dohodnúť osobne alebo vopred na telefónnom čísle 0911 444 444.

Viac informácií na www.solnajaskynars.sk

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross