Rimavská Sobota zvládla posledné dva zápasy a do play-off postúpi z druhého miesta

1. marca 2022 | | |  |

Hokejisti Rimavskej Soboty v závere základnej časti odohrali dva zápasy na ľade súperov. Už pred nimi mali postup do play-off istý, no bojovali ešte o čo najlepšie umiestnenie v základnej časti. A to sa im aj podarilo, víťazstvo vybojovali v oboch zápasoch, aj keď to v Sabinove sa rodilo veľmi ťažko.

Zápas v Sabinove sa konal v sobotu 12. februára a rimavskosobotskí hokejisti v ňom boli jednoznačným favoritom, aj keď nastupovali v oklieštenej zostave, no súper z východu ich zaskočil.

Už v 6. minúte otvoril skóre gólom rovno po buly Marcel Paulovský. V druhej tretine sa domáci dokonca dostali do dvojgólového vedenia po góle Pavla Hajduka v oslabení. Hráči HKM sa však dokázali zmobilizovať a do pár minút sa im podarilo streliť gól, keď sa Dmitry Koksharov predral cez dvoch hráčov vystrelil do vinkla.

Ešte pred koncom druhej tretiny vyrovnali po strele Radoslava Gábora, ktorú pred bránou tečoval Slavomír Buda. V tretej tretine sa opäť Sabinovčania dostali do vedenia 3:2 gólom Tomáša Vilčeka, no po dvoch minútach Soboťania vyrovnali. O gól sa opäť postaral Dmitry Koksharov. Tri minúty pred koncom sa hráči HKM dostali prvýkrát v zápase do vedenia a rozhodli o svojom tesnom víťazstve nad Sabinovom 3:4 gólom Filipa Mlynčára.

HK Sabinov – HKM Rimavská Sobota 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Góly HKM: 35. Dmitry Koksharov (Adam Španovič, Radoslav Gábor), 39. Slavomír Buda (Radoslav Gábor), 54. Dmitry Koksharov (Michal Šagát), 58. Filip Mlynčár (Dmitry Koksharov, Michal Šagát)

Strely: 36:38, Vylúčenia: 9:6, Trestné minúty: 26:12, Presilovky: 0:2, Oslabenia: 1:0, Diváci: 45

Rozhodcovia: Bc. Michal Jurko – Maroš Pribula, Mgr. Peter Lukáč

Zostava HKM: Marek Šimko (Dominik Albert) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Michal Šagát, Peter Česelka, Ján Slovák – Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Michal Babkovič, Kirill Romanov, Dávid Révesz – Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Filip Mlynčár, Slavomír Buda – Marek Fiľo

V zápase s Breznom padlo 13 gólov

Uplynulú sobotu sa zase hokejisti HKM Rimavská Sobota predstavili v poslednom zápase základnej časti na horúcom ľade Arény Brezno. V prvej tretine sa hralo opatrne a videli sme len jeden gól na strane Rimavskej Soboty, o ktorý sa postaral počas oslabenia Michal Babkovič, keď zachytil rozohrávku v strednom pásme a vybral sa sám na brankára.

V druhej tretine sa už hráči HKM odvážili viac a s gólmi sa roztrhlo vrece. Všetko začal Adrián Daniš v 23. minúte gólom z otočky. Následne Rytieri z Brezna inkasovali trikrát v jednej minúte. Postupne sa presadili Kirill Romanov využitím odrazenia sa puku od zadného mantinelu, Ivan Jakubík, ktorý sa sám rútil od modrej a strieľal ponad brankára a opäť Adrián Daniš podobným spôsobom. Brezno na túto situáciu reagovalo výmenou brankára. To im dodalo istú odvahu a dokázali sa gólovo presadiť aj oni po príklepe z vrcholu kruhov od Martina Bauera.

Ani nový brankár však neostal dlho neprekonaný. Podarilo sa to Michalovi Šagátovi, ktorý získal puk na modrej a po akcii jeden na jedného prestrelil ležiaceho brankára. Len 14 sekúnd potreboval Ivan Jakubík na strelenie ďalšieho gólu. Soboťania dokázali skórovať aj v oslabení, keď Peter Filipiak poslal prihrávkou do samostatného nájazdu Michala Šagáta. Títo dvaja hráči si následne vymenili pozície pri prvom góle v tretej tretine.

O druhý gól domácich hráčov sa postaral Matúš Magura bekhendovou dorážkou. V 58. minúte sa presadil kapitán HKM Ján Slovák, keď využil odrazený puk od brankára. Čerešničkou na záver bol jedenásty gól Soboťanov. Radoslav Gábor a Michal Šagát doslova rozobrali súperovho brankára a druhý menovaný už zasúval do prázdnej a zaknihoval svoj hetrik.

HK Brezno ''B'' – HKM Rimavská Sobota 2:11 (0:1, 1:7, 1:3)

Góly HKM: 9. Michal Babkovič, 23. Adrián Daniš (Filip Mlynčár, Slavomír Buda), 26. Kirill Romanov (Michal Babkovič, Ivan Jakubík), 26. Ivan Jakubík (Adam Špankovič, Dmitry Koksharov), 27. Adrián Daniš (Filip Mlynčár), 33. Michal Šagát (Radoslav Gábor, Michal Slovák), 33. Ivan Jakubík (Dmitry Koksharov, Adam Špankovič), 37. Michal Šagát (Peter Filipiak), 49. Peter Filipiak (Michal Šagát), 58. Ján Slovák (Radoslav Gábor, Ivan Jakubík), 59. Michal Šagát (Peter Filipiak, Radoslav Gábor)

Rozhodcovia: Bc. Richard Ivan – Martin Kurčík, Jakub Majerník

Zostava HKM: Marek Šimko (Ján Kožiak) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Michal Šagát, Peter Filipiak, Ján Slovák – Adam Špankovič, Dmitry Koksharov, Michal Babkovič, Kirill Romanov, Ivan Jakubík – Denis Nociar, Jakub Škantár, Adrián Daniš, Filip Mlynčár, Slavomír Buda – Peter Havran, Marek Fiľo, Lukáš Melich

Druhá priečka v tabuľke

Soboťania si tak týmto vysokým víťazstvom zabezpečili konečnú druhú priečku tabuľky a strelecky sa naladili na play-off. V ňom sa v štvrťfinále stretnú s tretím tímom skupiny západ. Tým je niekdajší extraligista ŠHK 37 Piešťany. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy a prvé dva odohrajú naši chlapci už tento víkend v sobotu 5. 3. a v nedeľu 6. 3. na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Oba zápasy majú úvodné buly o 17:00.

"Pozývame všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť na oba zápasy. Budeme to naozaj potrebovať. Po dlhej dobe si hokej budú môcť užiť naozaj všetci, bez ohľadu na očkovanie či prekonanie," zakončil Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.