No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotská firma RISO získala ocenenie v súťaži Firma roka 2022

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rodinný podnik RISO získal v súťaži Firma roka 2022 druhé miesto v kategórii výroba. Odovzdávanie cien, ktoré organizuje vydavateľstvo Alert, sa konalo v Demänovskej Doline.

Certifikát k druhému miestu si na galavečere prevzala majiteľka firmy Nadežda Demeterová a obchodný riaditeľ Michal Demeter, ktorých ocenenie úprimne potešilo. "Tešíme sa, že sme získali toto uznanie, je to ocenenie našej dlhoročnej práce, ktorej sa venujeme, a prístupu k zákazníkom, zamestnancom a celkovo k podnikaniu," uviedol pre portál Rimava.sk Demeter. "Ďakujem zákazníkom, že sú verní našej značke a zamestnancom, že vyrábajú také úžasné výrobky, veľmi si to vážime," dodal.

Článok pokračuje pod reklamou


Certifikát príjemne prekvapil aj majiteľku firmy Nadeždu Demeterovú. "Bolo to neočakávané ocenenie a zároveň veľmi príjemné. Veľkú rolu určite zohral aj rast našej výroby oproti vlaňajšku, no a samozrejme, marketing. Sme firma, ktorá je na trhu od roku 1902, od roku 1991 pôsobíme v konzervárskom priemysle a od roku 2005 vedieme rodinnú firmu. Výroba v potravinárskom priemysle je nesmierne náročná aj z hľadiska hygieny, zásobovania surovín, z hľadiska odbytu a pridanej hodnoty. Je to o takých tých drobnejších veciach a nie sme v segmente, ktorý je prvoradý ako rožky, maslo, mlieko, ten džem má každý rád, ale bez toho sa dá prežiť," vyslovila sa Demeterová s tým, že čoraz náročnejšie je aj zháňať suroviny.

"Záleží nám na tom, aby boli zo Slovenska. Máme veľmi šikovných zamestnancov, niektorí sú u nás dokonca od roku 1991, takže fluktuácia u nás nie je nejaká veľká, skôr nám zamestnanci pomaly odchádzajú do dôchodku, tešíme sa z toho, keďže sa snažíme vytvárať ľudské aj rodinné prostredie. Certifikát ma veľmi prekvapil aj potešil a mám ho tu v kancelárii, každému sa tým chválim, každé ocenenie je veľmi povzbudzujúce a motivujúce," povedala pre portál Rimava.sk.

Spoločnosť RISO vznikla v roku 2005 a nadviazala na tradíciu Rimavskosobotskej konzervárne, ktorá bola založená v roku 1902. Dnes pôsobí ako rodinná firma s dvojgeneračným rodinným zastúpením. Firma sa zaoberá výrobou džemov, lekvárov a ovocných nátierok a je jediným producentom tohto sortimentu na Slovensku. Produkty sú vyrábané v rôznom spotrebiteľskom balení, aby boli čo najlepšie pokryté požiadavky všetkých zákazníkov. Okrem tradičných surovín spracováva plody menej známych druhov rastlín, čím zabezpečuje do obchodnej siete dodávku originálnych výrobkov.

Súťaž Firma roka sa koná pod záštitou vydavateľstva Alert. Vzniklo v auguste 2012 a jeho zakladateľmi sú Ladislav Pavlík, Marcel Pavlík a Gabriela Kunaj. Do jeho portfólia patrí časopis Úspešní manažéri či knihy o významných slovenských podnikateľoch. Majú v záujme spropagovať a verejne oceniť úspešné slovenské spoločnosti a ich majiteľov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross