No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotská krytá plaváreň prejde rekonštrukciou za približne 4 milióny eur

Foto: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestská krytá plaváreň v Rimavskej Sobote je už dlhšiu dobu v nevyhovujúcom stave. Samospráva preto pripravuje projekt na jej komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu.

Ako pre potrál Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, rekonštrukcia krytej plavárne v Rimavskej Sobote je zameraná na zníženie energetickej náročnosti a celkovú modernizáciu.

Potreba celkovej rekonštrukcie plavárne vyplynula z posudkov a odporúčaní štátneho zdravotného dohľadu z roku 2022, ktoré upozornili na značné opotrebovanie všetkých vnútorných priestorov a vybavenia krytej plavárne, ako aj na nevyhovujúci stavebno-technický stav obvodovej konštrukcie s celopresklenou stenou.

Článok pokračuje pod reklamou


"Odporučená bola komplexná rekonštrukcia celého objektu krytej plavárne. Predmetom rekonštrukcie a prípravy projektovej dokumentácie je zateplenie obvodového plášťa, výmena presklených stien, výmena okien, rekonštrukcia a zateplenie strechy, výmena elektrických rozvodov a rekonštrukcia osvetlenia, rekonštrukcia a regulácia vykurovacieho systému a inštalácia obnoviteľných zdrojov energie ako fotovoltaika, solárna termika a tepelné čerpadlá," informoval prednosta.

V rámci doplnkových aktivít prebehne aj rekonštrukcia spevnených plôch v okolí bazéna a výmena bazénovej fólie, modernizácia vzduchotechniky, modernizácia technológie recirkulácie bazénovej vody, modernizácia systému na úpravu kvality vody, výmena kanalizačných rozvodov, výmena obkladov, dlažieb, omietky, rekonštrukcia šatní a rekonštrukcia schodiska.

Ako ďalej Szántó priblížil, financovanie projektu v predpokladanej výške približne 4 000 000 eur bude kombinované zo zdrojov Európskej únie, Banskobystrického kraja, mesta podľa jednotlivých programových opatrení, oprávnených aktivít, oprávnených výdavkov a podmienok poskytovania príspevkov.

V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa projektovej dokumentácie, ktorá by mala byť spracovaná do konca marca a do konca júna je potrebné získať aj všetky povolenia, aby bolo možné projekt podať. "Realizácia bude až po schválení finančných prostriedkov na realizáciu a následne po vykonaní verejného obstarávania na zhotoviteľa," dodal Szántó.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross