No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotská mestská polícia posilní svoje rady

Po približne dvoch rokoch by mal byť počet príslušníkov mestskej polície v Rimavskej Sobote opäť v plnom stave. K trinástim príslušníkom majú po prijatí v blízkej dobe pribudnúť ďalší dvaja. Ako Rimava.sk informoval náčelník mestskej polície Peter Berecz, na pracovnú ponuku doposiaľ reagovalo viac ako 50 záujemcov. "Na previerky však zvykne prísť oveľa menej záujemcov," konštatuje Berecz z predošlých skúseností.

Podľa jeho slov napriek vysokému počtu žiadostí o prijatie na post mestského policajta mnoho uchádzačov stratí svoj záujem, keď zistia čo previerky obnášajú. "Niečo preto záujemca musí urobiť a musí byť fyzicky zdatný," ozrejmil. Ako náčelník ďalej uviedol, termín predkladania žiadostí je do 16. mája, termín pohovorov zatiaľ nie je známy. "Na výber máme približne tri mesiace, lebo v septembri budú musieť nastúpiť na kurz," poznamenal Berecz a dodal, že doplnenie počtu mestských policajtov prispeje k posilneniu peších hliadok v meste, či popoludňajších zmien.

Počet mestských policajtov v Rimavskej Sobote sa v roku 2008 zvýšil z deviatich na pätnásť, čo bol plný stav.  O navýšení stavu policajtov rozhodli mestskí poslanci v októbri 2007. Medzičasom sa rady mestskej polície priebežne znížili o dvoch. Ich doplnenie však minuloročná finančná situácia nedovolila.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross