No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z Mestskej polície v R. Sobote odišiel ďalší z nových príslušníkov

Počet mestských policajtov v Rimavskej Sobote sa v roku 2008 zvýšil z deviatich na pätnásť, čo bol plný stav. Jedna tretina zo šiestich nových príslušníkov mestskej polície však už v jej radoch nepracuje. V septembri odišla z mestskej polície za prácou do zahraničia jej jediná príslušníčka. Od januára tohto roka  nepracuje ako  mestský policajt druhý z poltucta uniformovaných mestských strážcov poriadku, ktorí začali pracovať v rimavskosobotskej mestskej polícii v minulom roku.

„Skončil pracovať u nás na základe výpovede dohodou k 31. 12. minulého roka. Odišiel pracovať k štátnej polícii. Vedel som, že sa už aj predtým pokúšal dostať do radov štátnej polície, potom ale prišiel pracovať ako mestský policajt. Teraz zobrali viac štátnych policajtov, keďže ich odišlo 24 do výsluhového dôchodku, bola väčšia šanca sa tam dostať,“ povedal pre Rimava.sk náčelník Mestskej polície v Rimavskej Sobote Peter Berecz, ktorý poznamenal, že tento mestský policajt uhradil mestu náklady spojené s jeho odbornou prípravou.

Na odchod druhého zo šiestich nových mestských policajtov reagoval náčelník slovami: „Nemôžeme nikomu brániť, aby odchádzal za lepšími podmienkami“. Poznamenal, že v Policajnom zbore SR sú  úplne iné platové podmienky a aj sociálne zabezpečenie. „A pritom práca je skoro rovnaká, teda s výnimkou trestných činov, ktoré my neriešime,“ pokračoval.

„Nehovorím, že sú tu veľmi zlé platy,“ konštatoval o platoch mestských policajtov Berecz. Ako ale dodal, nástupný plat sa u mladého človeka blíži k minimu, platy sú tabuľkové. „Neviem, aké mali niektorí ľudia predstavy, keď sa k nám hlásili. Možno boli niektorí aj sklamaní, keď k nám prišli,“ dodal.

Mestská polícia v Rimavskej Sobote má v súčasnosti štrnásť príslušníkov. Po odchode  jedinej mestskej policajtky zaujal po absolvovaní odbornej prípravy miesto po nej najnovší príslušník. „Naše rady ďalej doplníme, koncom februára, alebo začiatkom marca urobíme zase výberové konanie, aby záujemcovia o prácu v mestskej polícii prešli testami, aby bolo z čoho vyberať. Môže sa stať, že niekto od nás odíde,“ vyjadril sa Peter Berecz, ktorý podotkol, že v práci mestských policajtov bola zavedená rajonizácia.

Zdroj: Rimava.sk

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross