No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotské mažoretky zabojujú na majstrovstvách sveta v Zadare

Zdroj: Archív I. Pivarníková

RIMAVSKÁ SOBOTA/ZADAR – Rimavskosobotské mažoretky z Centra voľného času Relax včera v noci (27. septembra) vycestovali na Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe do ďalekého Zadaru. Na svetovom šampionáte zabojujú vo veľkých a malých formáciách s náčiním pom–póm a mace.

Majstrovstvá budú prebiehať od 28. septembra do 1. októbra a rimavskosobotské mažoretky Estrelly sa predvedú už v prvý deň súťaže. "Predstavíme sa so súťažnou zostavou v kategórii Clasik pom-póm juniors, ktorá nám už priniesla titul druhých vicemajsteriek Európy. S maceom budú súťažiť seniorky Adriana Holíková, Chiara Kleibanová a juniorka Michaela Együdová," uviedla pre portál Rimava.sk vedúca mažoretiek z CVČ Relax Ivana Pivarníková.

Článok pokračuje pod reklamou


Mažoretky sa na súťaž svetového formátu poctivo pripravovali. "Pravidelne sme trénovali počas letných prázdnin, celý september a ani jeden tréning nebol odfláknutý. Popracovali sme na synchronizácii, pohybovke aj na predvedení prvkov. Ambície máme vysoké, pevne veríme, že nám všetko vyjde podľa predstáv," prezradila Pivarníková, ktorá si veľmi váži podporu a pomoc, ktorá sa im dostáva.

"Nemohli by sme vycestovať bez podpory rodičov, tiež primátora Jozefa Šimka a bez našich sponzorov, Empora CapitaL, MS Auto capital a spoločnosti Keľo a synovia," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross