No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí modelári úspešní na súťaži v Nitre, obhájili aj titul majstra

perex-modelariSezóna modelárskych súťaží a výstav sa po lete rozbehla v plnom prúde a rimavskosobotskí modelári sa zúčastňujú jednej súťaže za druhou. „Musím konštatovať, že aj veľmi úspešne. Dôkazom je aj posledná súťaž, ktorá sa konala v sobotu, 15. októbra, v Nitre pod názvom Cena primátora mesta Nitra,“ povedal pre Rimava.sk Lukáš Kvietok z Modelárskeho klubu pri MsKS v Rimavskej Sobote.

Podľa jeho slov táto súťaž patrí na Slovensku k jednej z najväčších a zároveň aj najobľúbenejších, o čom svedčí aj fakt, že na súťaži bolo približne 800 modelov zo Slovenska a okolitých krajín. Ako poznamenal, Rimavská Sobota poslala na súťaž veľkú delegáciu o počte 14 modelárov všetkých vekových kategórií. Najmladší modelári išli podľa Kvietka na súťaž aj s nádejou na obhajobu titulu majstra Slovenska v kategórii žiaci. „Po minuloročnom úspechu, kde Jozef Burszki získal titul majstra Slovenska nesklamali ani ďalší nádejní modelári a titul, ktorý zostáva v Rimavskej Sobote získal Dávid Ostrihoň. Samozrejme, že ani ostatní modelári neboli sklamaní a vo svojej kategórii obsadili všetky tri najvyššie miesta,“ priblížil Kvietok s tým, že v kategórii bojová technika v mierke 1/35 žiaci získal prvé miesto Dávid Ostrihoň, druhé miesto Mark Hrinko a tretie miesto obsadil Sebastian Bodor.

Minuloročný majster Slovenska Jozef Burszki dovŕšil v septembri 15 rokov a automaticky sa presunul do kategórie juniorov, kde získal prvé miesto v bojovej technike 1/35.

„S kľudným svedomím môžem teda konštatovať, že rimavskosobotskí mladí modelári patria medzi slovenskú špičku, čo potvrdzuje aj výsledková listina z poslednej súťaže. A dovolím si tvrdiť, že za svojimi mladými nádejami stojí silný tím kvalitných modelárov, ktorí vedú a vychovávajú novú generáciu,“ vyzdvihol a dodal, že o tom existuje aj dôkaz, a to v podobe cien, ktoré si z Nitry „uchmatli“ aj seniori.

V kategórii vrtuľníky si prvé miesto odniesol Igor Filipiak a tretie miesto Patrik Kertész. Patrik Kertész bodoval aj v kategórii vrtuľové lietadlá v mierke 1/72, ktorú vo veľkej konkurencii vyhral. Nesklamal ani Štefan Böd, ktorý vyhral svoju kategóriu diorámy, rovnako tak predseda klubu Štefan Pástor, ktorý si odniesol dve tretie miesta v kategóriách bojová kolesová technika v mierke 1/35 a civilné autá. V kategóriách motorové a plachtové lode sa už obvykle umiestnil aj Erich Súňai s druhým, respektíve tretím miestom. A sklamaní nezostali ani Martin Cuper s tretím miestom v kategórii pásová bojová technika v mierke 1/72 a Lukáš Kvietok rovnako s tretím miestom v kategórii What if.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross