No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskú radnicu zdobia veľkonočné dekorácie, výťažok z predaja poputuje hendikepovaným

21. februára 2024 | | |  | 
Zdroj: mesto Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Radnica na Hlavnom námestí zostala ozdobená veľkonočnými a jarnými ozdobami, ktoré vytvoril Slovenský zväz telesne postihnutých (SZTP) v Rimavskej Sobote. 

Turistické a informačné centrum (TIC) spolu so SZTP v Rimavskej Sobote už podobné podujatie zorganizovali. “V uplynulom roku sme mali vianočnú výstavu, tento rok to je veľkonočná predajná výstava,” uviedla riaditeľka TIC Milana Jutková.

Na výstave môžete nájsť veľkonočné vajíčka a dekorácie vyrábané rôznymi tradičnými aj netradičnými technikami. “Vajíčka a dekorácie sú šité, drevené, vyšívané, maľované, dokonca zubárskou vŕtačkou akoby vyrezávané,” dodala Jutková.

Článok pokračuje pod reklamou


Slovenský zväz telesne postihnutých, základná organizácia v Rimavskej Sobote, má približne 60 členov a členiek. "Aby mohla organizácia fungovať, vyrábame rôzne hračky či ozdoby, následne ich predávame na jarmokoch či burzách," uviedla Yvonna Pakanová zo SZTP R. Sobota.

"Zo zisku budú nakúpené ďalšie potrebné materiály na tvorbu nových hračiek a ozdôb, organizujeme športové dni, výlety. Keďže sa sponzorské hľadá ťažko, pomáhame si ako vieme," dodala na záver Pakanová.

Výstava bude trvať do 1. apríla. Výťažok z predaja bude venovaný na podporu činnosti zväzu.

Zdroj: mesto Rimavská Sobota

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross