Rimavskosobotským džudistom to znovu cinklo. Uspeli na turnaji v Rumunsku

23. novembra 2022 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Naše mesto malo opäť zastúpenie za hranicami krajiny a znovu zanechalo dobrý dojem. Postarali sa o to džudisti a džudistky TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, ktorí sa v sobotu (19. 11.) zúčastnili medzinárodného turnaja v Rumunsku.

Pod vedením Richarda Útisa a Zsolta Lajku sa na zahraničných tatami predstavili Jakub Durec, Matúš Rapčan, Ladislav Danyi, Lea Megelová, Olívia Martinková a Natália Kissová.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Na kvalitne obsadenom turnaji sa nám podarilo vybojovať štyri medaily. Lea Megelová (U11 do 38 kg) a Olívia Martinková (U13 do 44 kg) potvrdili svoju formu a z Rumunska si priviezli zlato. Spokojný som aj s výkonom striebornej Natálie Kissovej (U15 do 57 kg), ktorá prehrala len vo vyrovnanom finále s domácou džudistkou. Cenný bronz si vybojoval Matúš Rapčan (U15 do 55 kg), ktorý si tak do zbierky pridal prvú medailu zo zahraničného podujatia,“ zhrnul pre Rimava.sk tréner Richard Útis.

Jakub Durec (U15 do 66 kg) a Ladislav Danyi (U15 nad 66 kg) sa síce v konečnom zúčtovaní na medailové stupienky nepostavili, no nemusia zúfať, pretože neskončili s čisto nepriaznivou bilanciou. Jakub Durec prehral duel o bronz a obsadil piate miesto. Ladislav Danyi, ktorý vo váhovke narazil aj na výrazne ťažších súperov, sa umiestnil na siedmej priečke.

Na turnaji bojovalo cez 350 pretekárov z piatich krajín, takže medaily pre TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, ktorá bola jediným slovenským klubom, sú o to cennejšie. „Celkovo som s našou výpravou spokojný. Dúfame, že sa nám takto bude dariť aj naďalej,“ zakončil Útis.

Rimavskosobotská TJ Mladosť Relax sa ešte do konca roka zúčastní turnaja mladých nádejí v Lučenci a na domácich tatami zorganizuje vianočný turnaj.