Rimavskosobotským plavcom prinieslo domáce prostredie úspechy

25. apríla 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rimavskosobotskí plavci si opäť zasúťažili, tentokrát na domácej pôde na 3. kole Banskobystrického pohára, ktoré sa konalo v sobotu (20. apríla). Naše mesto reprezentovalo až 21 plavcov.

Juniorov zastupovali Vivien Figei, Tomáš Fȕri, Viktória Klincková, Laura Látková a Barbora Roháriková. Vivien obsadila 2. miesto v disciplíne 100 metrov znak a 3. miesto si vyslúžila v disciplíne 200 metrov prsia. Na stupienok víťazov si zastal aj Fȕri, ktorý získal striebro v 100 metroch voľného spôsobu. Okrem toho sa mu podarilo v disciplínach 100 metrov znak a 200 metrov prsia získať zlato. Bronz mu patril v 50 metroch znaku.

Viktória Klincková si domov odniesla zlato za disciplíny 50 metrov voľného spôsobu, 50 metrov znak, 100 metrov znak a 50 metrov znak. Z disciplíny 50 metrov prsia si domov odniesla bronz.

Laura Látková sa v 50-metrovom znaku umiestnila na 6. mieste, o priečku vyššie sa dostala za výkon v disciplíne 50 metrov motýlik. Tesne za stupienkom víťazov skončila Barbora Roháriková pri disciplíne 50 metrov motýlik. V znakovej stovke sa umiestnila na piatej priečke.

Staršiu kategóriu obhájili Nikola Chovancová, Nelly Jane Herczegová, Filip Hriň, Mia Nosáľová, Maryna Zhuravská a Terezka Ďurková. Chovancová sa umiestnila na 4. priečke v disciplíne 200 metrov prsia a 3. miesto si vyplávala v 200 metroch polohových pretekov.

Nelly Jane obsadila v 50 metroch motýlik 5. miesto. V rovnakej disciplíne a takisto na 5. priečke sa umiestnil aj Filip Hriň. Disciplíny 50 metrov motýlik a 200 metrov polohového plávania dostali Nosáľovú tesne za stupienky víťazov a Ďurková z 50 metrov získala 6. miesto.

Zhuravská zvíťazila vo všetkých disciplínach, ktoré absolvovala – 50 a 100 metrov voľný spôsob, 100 metrov znak, 50 metrov prsia a 50 metrov motýlik.

Kategóriu skúsenejších plavcov zastupovali Sabína Iždinská, Lea Kolimárová, Sofia Látková a Ela Valachová. Sabína sa umiestnila na tretej priečke v 200 metroch polohového plávania a v 50 metroch prsia. Disciplína 200 metrov prsia jej priniesla 1. miesto. Dve piate a siedme miesta prináležali Lei Kolimárovej, v 50 metroch znaku sa umiestnila na 4. mieste.

Látková si zasúťažila v disciplínach 50 a 100 metrov voľného spôsobu, 50 a 100 metrov znaku, 50 metroch motýlika a pŕs a v 200 metroch polohového plávania. Napokon si zo všetkých siedmich disciplín odniesla striebro. V rovnakých disciplínach sa predviedla i Ela Valachová, ktorá v nich zvíťazila. V disciplíne 100 metrov voľného spôsobu sa jej podarilo vytvoriť nový rekord Banskobystrického plaveckého pohára.

Lilian Nosáľová sa zúčastnila jedného štartu. Zo zdravotných dôvodov neskôr musela zo súťaže odstúpiť. Sofia Perdíková získava prvé súťažné skúsenosti, no napriek tomu sa jej podarilo skončiť v disciplíne 200 metrov prsia na 8. mieste. Emília Schedlingová v disciplíne 200 metrov prsia obsadila 2. miesto.

Peter Haás si zaplával v kategórii 16-ročných plavcov. Štartoval v disciplínach 200 metrov prsia a 200 metrov polohové preteky, kde si vyplával dve prvenstvá. V 50 metroch prsia sa mu podarilo získať striebro.

Tamara Hriňová získala 2. miesto v disciplínach 50 metrov prsia a 50 metrov znak. Bronz jej prináležal za dve kraulové disciplíny. Druhú priečku si vzal Matej Šiminský v 200 metroch polohových pretekov a v 200-metrových prsiach si vybojoval 3. miesto.

Plavci si skúsili i štafety v disciplíne 4x50 metrov voľný spôsob open. Chlapci sa umiestnili na 6. mieste a dievčatá obsadili šiestu, deviatu a desiatu priečku. Štafeta PKRS 1 dovŕšila najlepšie umiestnenie, teda 2. miesto.

Rimavskosobotským plavcom sa podarilo docieliť 45 pódiových umiestnení. Najbližšie si športovci zasúťažia na dvojdňových medzinárodných plaveckých pretekoch v Dolnom Kubíne, ktoré sa inak nazývajú aj "Žinčicový míting".