No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Riziko povodní v našom regióne pretrváva: Ministerstvo vnútra eviduje mimoriadnu situáciu vo viacerých obciach

Foto ilustračné. Zdroj: FB Erika Gyorfiová – primátorka mesta Tornaľa

GEMER/MALOHONT – Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia Minsterstva vnútra SR od piatku (4. augusta) do pondelka (7. augusta) eviduje v 35 obciach vyhlásené stupne povodňovej aktivity, pričom v 15 z nich aj naďalej pretrváva 3. stupeň povodňovej aktivity.

Ako informoval tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra, obce, ktoré vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so stupňami povodňovej aktivity, boli najmä v okrese Rožňava a Revúca zasiahnuté výdatnými prívalovými dažďami, ktoré spôsobili rozvodnenie vodných tokov a zaplavenie voľných priestranstiev, miestnych komunikácií, pivníc, prízemí obydlí a iných budov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Spolu so stále platnými vyhlásenými stupňami povodňovej aktivity je na území Slovenskej republiky evidovaných 72 II. stupňov povodňovej aktivity a 16 III. stupňov povodňovej aktivity," informoval tlačový odbor s tým, že v súčasnosti prichádza k stabilizácii situácie, pokračovaniu záchranných a zabezpečovacích prác a postupnému odvolávaniu stupňov povodňovej aktivity. "Aktuálne je aj naďalej v platnosti hydrologická výstraha druhého stupňa Slovenského hydrometeorologického ústavu pre okresy Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava."

V prípade silných dažďov a zatopených cestných komunikácií platí pravidlo ich nevyužívania, ak to nie je nevyhnutné a ak neviete odhadnúť hĺbku vody, a to z dôvodu rizika straty kontroly nad vozidlom.

Zdroj: Tlacovy odbor KMV MVSR

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross