No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ROBO ŠIMKO: Kraj okolo Lehoty nad Rimavicou si chcem určite prejsť so stanom, z Hnúšte sme mali nášho bývalého gitaristu v Massriote

LEHOTA NAD RIMAVICOU – Jedným z interpretov, ktorí vystúpili na nedávnom Kultúrno-športovom dni obce Lehota nad Rimavicou, bola aj kapela Massriot so spevákom Robom Šimkom. Pri tej príležitosti sme sa ho opýtali, aký má vzťah k tejto časti Gemera, ako sa mu darí skĺbiť vystupovanie s Massriotom i Desmodom a kedy môžeme očakávať nový album.

Obligátna otázka na úvod – ako sa vám hralo v Lehote nad Rimavicou? Bolo to asi iné prostredie, než na aké ste zvyknutí?

Čo sa týka nás, určite sme zvyknutí na niečo iné:-) Ale bolo to tu super! Mne je pohodlnejšie, keď mám v blízkosti doslova prírodu pod nohami ako hocičo iné. Ja aj chalani milujeme prírodu, som i vášnivý turista a počuť to aj na našich najnovších singloch – jeden sa volá Stovky kilometrov ciest.

To je práve o horách, ktoré majú aj tu v okolí. Dohodol som sa s pánom starostom Ivanom Antalom, že sem niekedy prídem, vezmem si stan a pôjdem si to tu celé prechodiť. Prostredie aj ľudia sú tu úžasní a ja som si tu koncert užíval, ako keby som bol na Rock am Ringu.

Vaša kapela je z Rožňavy, teda z východnej časti Gemera. Máte nejaký osobný vzťah aj k tejto západnej, malohontskej časti regiónu?

Priamo tu veľmi nie, ale napríklad mali sme z Hnúšte nášho bývalého gitaristu. Je to úžasný chalanisko a dodnes sme v kontakte. Chodievali sme preto do tohto kraja často. Teraz už býva v Rimavskej Sobote, predtým žil na západnom Slovensku, ale chodili sme napríklad pozrieť jeho rodičov a fungovali sme doslova ako rodina.

Článok pokračuje pod reklamou


Médiami nedávno prebehla informácia, že si sa stal členom kapely Desmod. Ako vidieť, Massriot funguje ďalej a Ty sám okrem toho pracuješ v rožňavskom Baníckom múzeu. Stíhaš to všetko?

Ešte by som dodal, že hrám aj v multižánrovej cimbalovej hudbe, ktorá sa volá Silband a práve idem od nich z koncertu, ktorý sme mali ráno v Košiciach. No, stíham, čo mám robiť:-) ? Buď sa budem vyhovárať, alebo to stihnem:-)

Massriot nedávno vydal nové single, môžeme sa tešiť aj na album?

Zatiaľ ešte neviem, kedy presne album vyjde. Doteraz sme vydali tri single s dvoma videoklipmi. Je to teda predzvesť nového albumu, ktorý mal vyjsť niekedy v septembri, ale pre nejaké technické veci sme ho museli preložiť. Úplne katastrofický scenár je, že najneskôr na jar 2022 bude album vonku:-)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross