No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Chceli si skrášliť prostredie, spolu s deťmi namaľovali rozprávkový plot

maľovanieChceli si skrášliť prostredie, v ktorom žijú, vyčistili okolie aj starý betónový plot a spolu s deťmi na ňom vytvorili farebný rozprávkový svet. „Už nás nebavilo pozerať sa na bývalé ihrisko, z ktorého po rekonštrukcii potrubí pre dažďovú vodu a kanalizáciu nezostalo takmer nič. Pre naše deti chceme krajšie prostredie,“ povedala pre Rimava.sk mladá mamička Martina Jančová v mene rodičov a starých rodičov bývajúcich na Ulici Dobšinského v Rimavskej Sobote.

Podľa jej slov sa spoločne pustili do niekoľkodňovej akcie, za pomoci šikovných rúk aj sponzorov. „Najskôr bolo potrebné vyčistiť okolie aj celý plot, s čím nám pomáhali oteckovia, aby sme to stihli čo najskôr,“ hovorí Martina Jančová. Ako dodala, Peter Hencz, majiteľ miestnej firmy, ktorá sa špecializuje na farby, spoločne so svojim kolegom Tomášom celý plot natreli základnou farbou. „Svoj voľný čas u nás nezištne trávila pani učiteľka zo Základnej umeleckej školy Barbora Olejníková, ktorá niekoľko dní kreslila obrázky. Tie potom rodičia, starí rodičia a samozrejme deti vymaľovali, až sa nám nakoniec podarilo vytvoriť na škaredom betónovom plote rozprávkový svet,“priblížila jedna z autoriek projektu. Podľa jej slov deti počas celej akcie usilovne pomáhali, čistili plot, hrabali trávu, kreslili, umývali štetce. „Ich neutíchajúce nadšenie a úsmevy na tvári sú pre nás tou najkrajšou odmenou,“ podotkla.

Vymaľovaný plot však nebol jediným cieľom aktívnych obyvateľov Dobšinského ulice. „Takéto projekty môžu vzniknúť len za pomoci skvelých a ochotných ľudí a keďže sme takých stretli, rozhodli sme sa založiť Občianske združenie Panda, prostredníctvom ktorého chceme pomáhať skrášľovať miesta pre deti a mládež v Rimavskej Sobote,“ avizuje Martina Jančová a dodáva, že ďalším projektom bude výstavba detského ihriska na Dobšinského ulici.

[nggallery id=1119]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross