No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodičia a deviataci, máte už program na Mikuláša? Obchodná akadémia otvára svoje brány pre verejnosť

23. novembra 2023 | | |  | 
Zdroj: Obchodná akadémia - Kereskedelmi Akadémia

RIMAVSKÁ SOBOTA – Obchodná akadémia – Kereskedelmi Akadémia v Rimavskej Sobote otvorí 6. decembra svoje brány a ukáže všetkým, prečo je moderná, tradičná a že drží krok s výzvami meniacej sa spoločnosti.

Rimavskosobotská obchodná akadémia ponúka študijný odbor 6317 M obchodná akadémia s vyučujúcim jazykom slovenským a maďarským. Žiaci tak majú možnosť získať nové vedomosti potrebné do života v oblasti ekonómie, účtovníctva, administratívy a korešpondencie.

Vyučovanie tvorí teoretická aj praktická príprava na budúce povolanie. V rámci praktickej prípravy sa žiaci obchodnej akadémie učia predmety ako cvičná firma, marketing, finančné praktikum, ekonomické cvičenia, podnikanie v praxi, jazykovú obchodnú prípravu v anglickom jazyku a mnohé ďalšie.

Už počas štúdia majú študenti možnosť získať štátnu skúšku z písania na počítači a korešpondencie. Novinkou na škole za posledné roky je systém duálneho vzdelávanie, čo znamená, že žiačky a žiaci vykonávajú odbornú prax priamo na pracovisku zamestnávateľa.

Absolventi školy nájdu uplatnenie vo verejnom aj súkromnom sektore a v pracovných pozíciách ako ekonóm, účtovník, mzdový referent, obchodný zástupca, referent v štátnej správe a samospráve, asistent, personalista, manažér strednej úrovne, alebo sa môžu uplatniť ako samostatní podnikatelia. Môžu sa zamestnať aj v bankách, vo firmách či na úradoch. 

"Mnohí rodičia boli kedysi žiakmi našej školy a dnes už školu navštevujú ich deti. Rozdiel ale pociťujú všetci v tom, že neustále modernizujeme nielen výučbu, ale aj priestory tak, aby sa učitelia a žiaci cítili v škole dobre a dosahovali čo najlepšie výsledky," uviedla pre portál Rimava.sk zástupkyňa školy Andrea Paulyová, ktorá zároveň všetkých srdečne pozýva na deň otvorených dverí.

Informácie o Obchodnej akadémii v Rimavskej Sobote nájdete na stránke www.obchars.sk, ako aj na Facebooku a Instagrame.

PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross