No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodinám pred Vianocami opäť odnesú potraviny, oblečenie aj hračky. Prispieť môžete aj na Vianočných trhoch

sckPotraviny na štedrovečerný stôl, oblečenie, obuv aj hračky dostane pred Vianocami dvadsať rodín z Rimavskosobotského okresu. Balíčky aj tento rok prichystá Územný spolok Slovenského červeného kríža a rimavskosobotský úrad práce. Odovzdajú ich v utorok, 22. decembra. Ako ďalej Rimava.sk informovala riaditeľka miestneho Územného spolku Slovenského červeného kríža Mária Majerčíková, balíčky odovzdajú okrem rodín aj do útulkov a detských domovov v R. Sobote a Klenovci, na detské oddelenie v rimavskosobotskej nemocnici odnesú pyžamká. „Rodiny s deťmi vybrali na úrade práce. Sú to slušní ľudia, ktorí sa starajú o svoje rodiny, dostanú najmä šatstvo a sladkosti,“ priblížila Majerčíková. Podľa jej slov financie získajú aj z akcie Deti-deťom, ktorá beží približne na 20 základných aj stredných školách v okrese a financie získajú aj napríklad predajom medovníčkových srdiečok na Vianočných trhoch v Rimavskej Sobote, ktoré sa uskutočnia 16. a 17. decembra. „Dnes budú označení študenti na Hlavnom námestí od 9.00 hod. Aj keď niekto dá 5 centov, aj to sa počíta. Z vyzbieraných príspevkov sme vždy vedeli nakúpiť základné potraviny,“ priblížila Majerčíková, podľa ktorej ide o tradičnú akciu, v ktorej pokračujú a oslovujú ľudí. „Aj takýmto spôsobom dávame možnosť ľudom zapojiť sa do tejto charitatívnej činnosti,“ podotkla.

Do vianočnej akcie SČK Deti-deťom sa podľa Majerčíkovej dá zapojiť do 21. decembra. „Príspevky zo škôl nám už priniesli z Jesenského a Klenovca,“ dodala Majerčíková.

Sociálne odkázaní občania môžu podľa riaditeľky kedykoľvek, počas celého roka, prísť do výdajne pre šatstvo či obuv na Hurbanovej ulici. „Radi tu v každý pracovný deň prevezmeme nepotrebné oblečenie, ktoré pri predvianočnom upratovaní ľudia doma vyradia. Pomôžu tak tým, ktorí sú v ťažkej životnej situácii,” uzavrela riaditeľka Územného spolku Slovenského červeného.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross