No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rómsky kráľ Ján Farkaš zložil poslanecký sľub

Poslancom rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa dnes zložením sľubu stal Ján Farkaš, 66-ročný rómsky kráľ. Nastúpil na uprázdnený mandát po poslankyni Alici Csobovej, ktorá minulý mesiac podľahla dlhej chorobe.

Ako nový poslanec pre Rimava.sk uviedol, bude sa snažiť o to, aby sa mesto rozvíjalo, aby vznikali pracovné príležitosti pre obyvateľov a aby sa nerobili rozdiely medzi Rómami a ostatnými občanmi. „Róm alebo Cigáň je taký istý občan ako Maďar, Slovák, Čech, má dodržiavať Ústavu a zákony toho štátu, kde žije, a preto by mal byť rovnocenne braný ako ostatní občania,“ povedal Farkaš. Ako podotkol, je síce kráľom všetkých Rómov žijúcich na svete, v mestskom parlamente sa však bude prezentovať ako občan mesta Rimavská Sobota a občan tohto štátu. Počas úvodných dvoch hodín sa do rozpravy neprihlásil, podľa jeho slov je rokovanie veľmi zaujímavé. „Sú tu veľmi zaujímaví poslanci, mal som už aj niekoľkokrát nutkanie sa ozvať, ale vyčkám si,“ povedal.

Ján Farkaš bol v poradí tretím náhradníkom v piatom volebnom obvode  (Tomašová, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec). Predošlí dvaja, Gejza Farkaš a Ján Farkaš ml., samospráve písomne oznámili, že na uprázdnený mandát nenastúpia. Podľa nového poslanca ide o jeho príbuzných, krstného syna a syna, ako uviedol, žiadna dohoda však medzi nimi nebola.

Zmena v radoch poslancov je druhou v tomto volebnom období. V lete poslankyňu Anitu Antalovú nahradil Dušan Hlinka. Antalová bola vymenovaná za riaditeľku Základnej školy P. K. Hostinského, kvôli nezlučiteľnosti funkcií preto došlo k zániku jej poslaneckého mandátu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross