No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rozhodli sa zabojovať, s vyškrtnutím zo siete škôl nesúhlasili. Od septembra opäť otvoria jej brány

10. júla 2024 | | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

LUČENEC – Ministersto školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky (MŠVVaM SR) vyradilo Súkromnú základnú školu na Gemerskej ceste v Lučenci zo siete škôl a školských zariadení na jeseň minulého roka. Rodičia tak museli takmer 150 detí rozmiestniť do iných lučeneckých škôl.

Rezort školstva vtedy vysvetlil dôvod svojho konania. "Návrh na vyradenie Súkromnej základnej školy, Gemerská cesta 1, Lučenec zo siete, predložila hlavná školská inšpektorka z dôvodu marenia výkonu školskej inšpekcie zo strany zriaďovateľa školy. Napriek tomu, že ministerstvo vyvinulo viacero snáh o komunikáciu so zriaďovateľom, okrem iného aj minulý týždeň v piatok, kedy sa osobne pán minister chcel v Lučenci stretnúť, zriaďovateľ na dané stretnutie neprišiel," uviedol minulý rok odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva pre portál Rimava.sk.

Nedostatky na súkromnej škole mala zistiť Štátna školská inšpekcia pri kontrole na prelome novembra a decembra 2022.

Článok pokračuje pod reklamou


Problémom bolo podľa nich spoločné vzdelávanie žiakov šiesteho ročníka a žiakov prímy osemročného gymnázia. Inšpekcia škole uložila prijať opatrenia na odstránenie stavu, pri následnej kontrole na jeseň 2023 jej mal byť zamedzený vstup do priestorov školy, čo vyhodnotila ako marenie výkonu.

Školské zariadenie toto tvrdenie popiera a rozhodlo sa o zachovanie školy bojovať. To mu aj vyšlo, od septembra bude do siete škôl opäť zaradená ako nový subjekt.

"MŠVVaM SR zaradilo do siete škôl a školských zariadení SR novú Súkromnú základnú školu, Gemerská cesta 1, Lučenec, s termínom začatia činnosti od 1.septembra 2024, ktorej zriaďovateľom je právnická osoba ASUNA REALITY s.r.o., Jókaiho 121/16, 984 01 Lučenec," potvrdil pre Rimava.sk komunikačný odbor rezortu školstva.

Dobré správy ale aj naďalej striedali tie zlé. Budova školy sa ocitla v dražbe a rezort školstva čakal, pokým zriaďovateľ tento problém nevyrieši. Nateraz si už môžu vydýchnuť a pripravovať sa na otvorenie nového školského roka.

"V priebehu plnenia povinnej školskej dochádzky v základnej škole môže žiak základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia prestúpiť do inej základnej školy. O prestupe žiaka rozhoduje rozhodnutím o prijatí žiaka prestupom riaditeľ základnej školy, do ktorej sa žiak hlási," dodal odbor komunikácie.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross