No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rožňavská: Detské ihrisko rozdelilo obyvateľov na dve skupiny

Detské ihrisko na Rožňavskej sa stalo hlavným aktérom sporu dvoch skupín obyvateľov. Jedna z nich je za jeho zbúranie, druhá ho chce zachovať.

Jediné detské ihrisko v tejto časti by chceli zbúrať

Koncom júna sa na Mestský úrad v Rimavskej Sobote obrátila skupina obyvateľov, ktorá žiada mesto o zbúranie detského ihriska pred bytovkou na Rožňavskej. Žiadosť podpísalo 40 občanov. „Podpísaní občania sa sťažujú na hluk, ktorý vďaka hlučným a neprispôsobivým občanom musia znášať,“ povedal hlavný kontrolór mesta Mikuláš Csirmaz na zasadnutí mestského zastupiteľstva koncom septembra.

Článok pokračuje pod reklamouVýbor mestských častí Rožňavská – Šibeničný vrch vydal voči žiadosti občanov bytového domu súhlasné stanovisko. Ako ďalej povedal hlavný kontrolór mesta, v roku 2018 bola na ihrisku vykonaná kontrola bezpečnosti. „Oprávnená osoba v závere konštatuje, že úroveň detského ihriska je dostatočná, okrem zistených nedostatkov, napríklad dopadové plochy,“ informoval Csirmaz s tým, že niektoré zariadenia boli navrhnuté na odstránenie.

Reakciou bola petícia

Začiatkom septembra dostalo mesto do rúk petíciu od občanov, ktorí naopak žiadali zachovanie tohto ihriska. Svojím podpisom ju podporilo 161 občanov. Podľa Csirmaza však niektoré podpisy nemohli akceptovať, pretože občania uviedli napríklad chybné údaje. „Zostalo 96 podpisov,“ doplnil s tým, že o osude ihriska by mali poslanci rozhodovať na zasadnutí.

Poslanci sú za zachovanie

Podľa poslanca Ivana Hazuchu by malo byť vyhovené občanom, ktorých ihrisko a hluk vyrušuje. „Nerád by som ho rušil, ale chápem obyvateľov bytovky, ktorí žiadajú jeho odstránenie,“ povedal poslanec Hazucha s tým, že by bolo vhodné rozobrať si problémy, ktoré opisujú. „Možno by sa to dalo riešiť prevádzkovým programom toho ihriska,“ myslí si poslanec.

Ako uviedol Roman Vaľo, členovia poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť z tohto obvodu sú za zachovanie ihriska. Za problémy podľa neho môže hlučná mládež, ktorá sa tam stretáva. Prvotným riešením by teda mohlo byť hliadkovanie mestskej polície. „Ihrisko je súčasť občianskej vybavenosti,“ tvrdí Vaľo, ktorý by rád vyčlenil financie i na výstavbu ďalšieho ihriska.

Poslankyňa Erika Juhászová je taktiež za zachovanie detského ihriska. „Z vypočutia si staršej generácie mám taký záver, že tieto problémy nastávajú najmä vo večerných hodinách,“ povedala poslankyňa s tým, že hluk robí podnapitá mládež. Riešenie vidí v hliadkovaní mestskej polície.

Na problém reagoval aj primátor mesta Jozef Šimko, podľa ktorého robia hluk rómske deti z neďalekej bytovky. „Nájdeme riešenie,“ prízvukoval primátor s tým, že je rázne proti likvidácii ihriska. Riešenie taktiež vidí v oplotení ihriska a hliadkovaní mestskej polície.

Poslanci sa na oplotení ihriska zhodli. Ihrisko bude teda naďalej zachované.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross