No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rožňavská skupina Massriot vydáva nový singel, je plný úchvatných záberov prírody

7. marca 2021 | |  | |

ROŽŇAVA– Skupina Massriot v týchto dňoch vydáva druhý singel z plánovaného albumu „Bude To Fajn“. Názov skladby je Stovky Kilometrov Ciest a vychádza spolu aj s videoklipom, ktorý má podľa autorov pomerne výrazný environmentálny podtext.

Náš piaty štúdiový album nie je len o skladbách, ktoré sa budú či nebudú páčiť. Každá bude odkazom. Tak, ako singel Bude To Fajn, ktorý mal silné posolstvo, aj v skladbe Stovky Kilometrov Ciest prichádzame s odkazom, ktorý jasne vraví – chráňme si prírodu, starajme sa o ňu, je to obrovský dar,“ uviedol na margo skladby bubeník skupiny Ján Borčík.

Článok pokračuje pod reklamouVo videoklipe k najnovšiemu počinu zoskupenia Massriot sú použité dronové zábery populárnych, ale aj menej známych turistických destinácií. Kapela do najnovšieho klipu pridala aj autentické zábery z ciest svojich členov. Okrem Slovenska sa v ňom objavia i zábery z iných krajín, ako napríklad Maďarsko, Kosovo alebo São Tomé and Príncipe.

To, čo sa deje s prírodou, nie je vôbec dobré. Zmizla k nej akákoľvek elementárna úcta. Chápem, že je tu aj na to, aby sa využívala, ale nie je tu na to, aby sme ju zneužívali. Túto hranicu sme už dávno prekročili. Človek neprejde päť metrov lesa, aby nevidel odpad a to šialené odlesňovanie už asi nemusím komentovať,“ vyjadril svoj kritický postoj spevák skupiny, Robo Šimko.

Dodal, že už je načase sa spamätať a týmto videom chcú urobiť akúsi osvetu a poukázať na krásy našej prírody, aby si ju ľudia konečne začali vážiť. Massriot podľa neho síce zjemnil aranžmá, ale čím ďalej, tým viac sa snaží bojovať za krajšie zajtrajšky.

Projekt Massriot – Stovky Kilometrov Ciest z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ako aj iné, túto pieseň skupiny Massriot nájdete na všetkých streamovacích platformách a videoklip je na portáli YouTube.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: Massriot


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross