No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rozvoj Poltára. Investície vlády otvárajú cestu k športovému centru a obnovujú sklárske tradície

Zdroj: Mesto Poltár

POLTÁR/RIMAVSKÁ SOBOTA - Vláda Slovenskej republiky uplynulý týždeň oznámila významné investície do okresov Rimavská Sobota a Poltár, pričom Poltár získal najväčší podiel financií určených na regionálny rozvoj.

Po nedávnom výjazdovom rokovaní vlády v Rimavskej Sobote, boli oznámené konkrétne sumy a projekty, na ktoré budú alokované finančné prostriedky. Celková suma vo výške 2 142 353 eur bude investovaná do rôznych infraštruktúrnych a sociálnych iniciatív v týchto regiónoch.

Článok pokračuje pod reklamou


Primátor Poltára, Peter Sitor, vyjadril spokojnosť s výsledkami rokovaní. "Finančný balík, ktorý sme získali, bude výraznou podporou pre náš okres. Je to signál, že vláda si uvedomuje potreby nášho regiónu a snaží sa aktívne prispieť k jeho rozvoju," uviedol.

Z celkového balíka pripadlo Poltáru 208 000 eur, ktoré budú využité na rekonštrukciu športovej haly a vybudovanie moderného športového centra, čím sa zvýši kvalita života obyvateľov a posilní sa rekreačná infraštruktúra mesta.

Okrem infraštruktúry sa vláda zaviazala podporiť aj obnovu priemyselnej výroby v regióne. Minister financií, Ladislav Kamenický, navštívil sklárne v Poltári, kde prisľúbil pomoc pri ich oživení. Plánovaná obnova výroby skla by mala vytvoriť prvých 30 pracovných miest do konca tohto roka.

Ďalšou významnou témou rokovaní bola bezpečnosť a zdravotná starostlivosť v regióne. Minister vnútra, Matúš Šutaj Eštók, diskutoval s miestnymi hasičmi o potrebe novej hasičskej stanice, ktorá by nahradila súčasné prenajaté priestory a zlepšila podmienky pre prácu záchranárov.

Ministerka zdravotníctva, Dolinková, sa zasa zaviazala k podpore zdravotníckych zariadení v meste, vrátane investícií do moderného vybavenia pre polikliniku.

"Verím, že tieto investície a projekty prinesú dlhodobý prospech pre naše mesto a celý región. Sme vďační za podporu vlády a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu na budúcoročných plánovaných návštevách," dodal primátor.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross