No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec s necelými 400 obyvateľmi plánuje revitalizovať priestranstvo v centre za takmer 328 000 eur

Foto: Google Street View

RUMINCE – Sumu bezmála 328 000 eur plánuje investovať obec Rumince na juhu Rimavskosobotského okresu do kompletnej revitalizácie priestranstva v strede dediny. Vyplýva to z oznámenia, ktoré samospráva zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Návrh počíta s celkovou revitalizáciou a regeneráciou riešeného územia. Cieľom je priblížiť, sprístupniť a skvalitniť jestvujúcu zeleň a dostať ľudí medzi stromy a stromy do centra obce. Druhou nosnou myšlienkou je vyzdvihnúť a zvýrazniť význam riešeného územia pre život obce.
Kompozične návrh využíva prácu s chodníkmi pre peších, plochy výsadby, trávnika a vzrastlých stromov,“
uvádza sa v oznámení.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk dodal starosta Jozef Hibler, potrebné financie získala samospráva ako účelové prostriedky za inštaláciu stožiarov zvlášť vysokého vedenia v katastri obce, ktoré nedávno prepojilo Slovensko a Maďarsko.

Vďaka týmto financiám dáme do poriadku prakticky celé centrum obce, vrátane okolia kostola. Vytvoríme športovo-oddychovú zónu, kde budú lavičky, altánky či ohnisko. Smerom do cintorína vznikne stromová alej a okolo materskej školy by v rámci toho projektu mal vzniknúť živý plot,“ načrtol starosta s tým, že ak všetko pôjde dobre, k realizácii by chceli pristúpiť na jeseň.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross