No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S opravou rimavskosobotských ciest začnú v októbri

S opravou rimavskosobotských ciest, na ktorú samospráva dostala aj peniaze od vlády, by sa malo začať v októbri. Pre Rimava.sk to potvrdila vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková. Ako informovala, verejné obstarávanie už bolo ukončené, práce zrealizuje spoločnosť Cesty Nitra. Podľa slov vedúcej odboru sa do súťaže celkovo prihlásilo sedem uchádzačov. Na rekonštrukciu miestnych komunikácií dostala Rimavská Sobota 332 tisíc eur z vládnej rezervy. Mestský rozpočet počítal s čiastkou 400 tisíc eur, ako Muráriková uviedla, vysúťažená bola suma 367 tisíc eur. Podľa jej slov sú opravy plánované v celkovom rozsahu 32 748 metrov štvorcových.

Ako Rimava.sk už informovala, úprava povrchu sa týka Ulice K. Mikszátha v centre mesta, ďalej sa počíta s Ulicou Cukrovarskou, Čerenčianskou, Gorkého, Hviezdoslavovou a Svätoplukovou, vrátane prepojovacieho úseku medzi týmito dvomi ulicami. Nový povrch bude mať aj cesta na Kraskovej a Tomašíkovej ulici. Mesto dá opraviť aj cestu na Ulici L. Svobodu na Sídlisku Západ, do plánovaných úsekov je tiež zahrnutý Kurinec a Tormáš.

Podľa slov vedúcej odboru rozvoja mesta by sa malo s opravami začať práve na Sídlisku Západ a na Kurinci, postupne budú nasledovať ďalšie úseky. Ako podotkla, vodiči počas opráv budú musieť strpieť dočasné krátkodobé uzávery jednotlivých ulíc. Práce by mali byť ukončené do konca novembra. Zahŕňať budú obnovu živičného krytu, vysprávky a úpravy nerovností, opravy kanalizačných šácht v nevyhnutnom rozsahu a obnovenie existujúceho vodorovného dopravného značenia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross