No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S rekonštrukciou autobusovej stanice chcú začať koncom roka

17. septembra 2012 |  | | |

S prácami na obnove autobusovej stanice v Rimavskej Sobote by sa malo začať koncom roka. „Predpokladaný termín začatia rekonštrukcie autobusovej stanice je november 2012,“ uviedla pre Rimava.sk vedúca útvaru obchodu a marketingu SAD Lučenec Anna Juhászová. Ako doplnila, v súčasnej dobe sú ukončené projektové práce súvisiace s rekonštrukciou autobusovej stanice, prebiehajú zákonom stanovené schvaľovacie procesy a konania potrebné na začatie stavby.

„Hlavným cieľom a zámerom rekonštrukcie a revitalizácie autobusovej stanice je zlepšenie komplexnosti a kultúrnosti služieb poskytovaných cestujúcej verejnosti,“ povedala Juhászová. Ako priblížila, zvýšiť by sa mala bezpečnosť, estetická úroveň, chcú zmodernizovať informačný systém pre cestujúcich a vynoviť sociálne zariadenia.

Podľa Juhászovej bude rekonštrukcia urobená tak, aby bol zabezpečený bezbariérový prístup, prihliadať budú aj na vytvorenie podmienok pre osoby so zrakovým postihnutím.

Rimavskosobotskí poslanci v marci 2010 odsúhlasili odpredaj spoluvlastníckeho podielu autobusovej stanice a jej priľahlých pozemkov pre SAD Lučenec, ktorá spravovala zvyšnú časť stanice v Rimavskej Sobote. Podiel od mesta odkúpila za viac ako 240 tis eur. Vedenie spoločnosti sa pritom zaviazalo, že najneskôr do troch rokov zvýši kultúrnosť, reprezentatívnosť a zlepší jej informačný systém investíciou v hodnote minimálne 332 tis. eur.

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: SAD Lučenec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross