No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S výstavbou Family centra v R. Sobote by sa malo začať na budúci mesiac

Rakúsky developer spoločnosť Agoria Holding chce od septembra začať v Rimavskej Sobote s výstavbou nákupného strediska Family center o rozlohe 7 800m2 v hodnote viac ako 100 mil. korún. Pre Rimava.sk to potvrdil splnomocnenec na výkon inžinierskej činnosti Agorie Holding Ján Baran. Podľa jeho slov nákupné stredisko s 9 obchodmi so spotrebným tovarom oblečenie, obuv, drogéria, nábytok, bytové doplnky, nábytok a elektro bude stáť za Hypernovou.


„Je to súbor vedľa seba radených obchodných priestorov, ktoré tvoria jeden celok v tvare písmena U,“ povedal pre Rimava.sk Baran a dodal, že každá jedna prevádzka bude mať samostatný vchod. „Otvorenie centra je naplánované na máj budúceho roku a prácu by tu malo nájsť viac ako päťdesiat ľudí,“ uviedol.

Ako Baran poznamenal, stavebné povolenie mesto Rimavská Sobota už tento mesiac vydalo, čaká sa na dotiahnutie stanovísk, ktoré sú potrebné k vydaniu tohto povolenia. Baran predpokladá, že tieto stanoviská by mali byť právoplatné do konca augusta. Podľa jeho slov, výstavba je v štádiu výberových konaní na realizátora stavby. „Keď bude známy výherca, mohlo by sa začať stavať,“ uviedol. Pri centre pribudne približne 240 parkovacích miest. Vchod by mal byť riešený odbočkou už z existujúceho vjazdu ku Hypernove a odbočkou z hlavnej cesty.

r="0"> Materiál poskytnutý Jánom Baranom (plán)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross