No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva chce ušetriť aj na verejnom osvetlení

14. februára 2011 |  | |

Rimavskosobotská samospráva chce ušetriť aj na pouličnom osvetlení. V priebehu mesiaca január pracovníci Technických služieb mesta určili približne 20 percent svietiacich bodov v meste, ktoré dočasne do mája vypli. Pre Rimava.sk to potvrdil Ladislav Német, poverený vedením Technických služieb mesta. "Finančná situácia je veľmi nepriaznivá a preto sme prijali dočasné opatrenia. Z takmer dvetisíc svietiacich bodov sme posúdili, že bez obmedzenia bezpečnosti občanov a premávky môžme vypnúť 388 svietidiel," povedal pre Rimava.sk Német.  Ako doplnil, pouličné lampy, ktoré nesvietia, sú označené. "Mrzí nás to, ale museli sme k tomuto kroku pristúpiť," hovorí Német, podľa ktorého sa takto mesačne usporí 4,5 tis. eur na bežnú prevádzku TSM. Ako poznamenal, ide len o čiastočné úsporné a racionalizačné opatrenia, o ktorých bude informovať členov mestskej rady, ako aj poslancov na marcovom mestskom zastupiteľstve.

Podľa slov Jána Ridzoňa z TSM, ktorý má na starosti aj verejné osvetlenie, osvetlenosť sa miestami znížila o polovicu. Ide hlavne o vysoké svietidlá, ako napríklad na Malohontskej ulici. Výnimku tvoria exponované miesta, prechody pre chodcov či autobusové zastávky, vyjadril sa Ridzoň.  Ako dodal, opatrenia sa netýkajú nižších sadových svietidiel, teda svietidiel pri peších zónach a spoločných a otvorených domoch.

Ročne TSM zaplatili za elektrickú energiu na verejné osvetlenie 205 637 eur. Priemerný čas svietenia počas celého roka je 10,4 hodiny. V decembri sa svieti 15 hodín.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross