No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva Fiľakova zainvestuje do rozvoja mesta viac ako 5 miliónov eur

Zdroj: archív Rimava.sk

FIĽAKOVO – Mestskí poslanci vo Fiľakove aj v tomto roku schvaľovali zoznam investičných akcií mesta. Dokument obsahuje plánovanie samosprávy na najbližší rok a výhľadovo aj na rok 2025. Plány sú závislé aj od toho, či sa samospráve podarí získať dostatok dotácií.

Medzi najnákladnejšie investície samosprávy patrí asfaltovanie. Do obnovy Železničnej a Malocintorínskej ulice mesto investuje 87-tisíc eur, v tomto prípade samospráva počíta s externou dotáciou vo výške ďalších 80-tisíc eur.

Mesto Fiľakovo ďalej plánuje realizácie veľkých rekonštrukčných projektov v hodnote vyše 5 miliónov eur. V zozname vyčlenilo mesto prostriedky na ich spolufinancovanie pre prípad, že sa mu v tomto roku podarí získať potrebné externé dotácie.

Článok pokračuje pod reklamou


Samospráva sa chce uchádzať tiež o príspevok na zateplenie budovy MsKS, počíta so spolufinancovaním vo výške 64-tisíc eur. Ďalších 42-tisíc eur by v prípade úspešnosti investovala do revitalizácie jazierka v parku, 36-tisíc eur do komplexnej obnovy horného hradu a vyše 23-tisíc eur do rozsiahlej rekonštrukcie budovy mestského úradu.

Mesto by tiež chcelo cez získanie projektu nainštalovať fotovoltaické panely na budovy troch základných škôl, umeleckej školy i kolkárne FTC v hodnote 100-tisíc eur. Na tento projekt  počíta so spolufinancovaním vo výške 8000 eur.

Najväčšou investičnou položkou mestskej kasy, na ktorej spolufinancovanie mesto v tomto roku vyčlenilo prostriedky, je projekt rekonštrukcie bežeckej dráhy a tribúny štadióna FTC. V prípade jeho úspešnosti bude mesto projekt spolufinancovať sumou 150-tisícmi eur. 

zdroj: archív Rimava.sk

Okrem projektov plánuje mesto samostatne zrekonštruovať zastaralé vykurovanie v budove VPS za 50-tisíc eur. Na menšie stavebné úpravy na chodníkoch či prechodoch pre chodcov vyhradilo mesto 15-tisíc eur, na vybudovanie chodníka na Námestí padlých hrdinov 10-tisíc eur a na uzavretie prechodu pri tzv. „sedemdesiat dvojkách“, kde bol pretrvávajúci problém udržovaním čistoty v prechode, ďalších 12-tisíc eur.

Do koncertnej sály pri kostole mesto zainvestuje ďalších vyše 8-tisíc eur na náter strechy a zakúpenie nového plynového kotla. Na revitalizáciu interiéru domu smútku mesto určilo 5000 eur a ďalšie tisíce na bežné každoročné výdavky, akými sú odstránenie konárov a výrub stromov či montáž dopravných značení. Na projektové dokumentácie a územný plán si mesto na rok 2024 vyčlenilo vyše 128-tisíc eur.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross