No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva hľadá názov námestia, spustila anketu pre občanov

Rimavskosobotská samospráva hľadá názov pre námestie bez názvu pri budove Pošty. Vedenie mesta preto spustilo anketu, do ktorej môžu svoje návrhy na názov námestia posielať obyvatelia Rimavskej Soboty. Svoje návrhy môžu obyvatelia posielať do 31. októbra listom alebo emailom na adresu uvedenú na stránke mesta.

S rekonštrukciou námestia sa už začalo, aj keď o niečo neskôr ako avizovala samospráva. Termínom bol prvý septembrový týždeň. Doteraz sa na námestí odstránila trávnatá plocha pod jedným z billboardov. Taktiež sa odstránili lavičky, kvatináče i ďalšie menšie billboardy.

Cieľom rekonštrukcie je podľa samosprávy zatraktívniť lokalitu a vytvoriť prostredie, kde by občania radi trávili svoj voľný čas. „Revitalizácia spočíva v tom, že do námestia sa zakomponuje viac zelene a zmodernizuje sa. Pribudnú betónové kvetináče, ktoré vytvoria zelené ostrovy s miestami na osadenie lavičiek, stojany na bicykle a odpadové koše,“ informuje mesto na svojej internetovej stránke. Ako ďalej uvádza, asfaltový povrch bude nahradený dlažbou rôznej farby a veľkosti. Pribudnúť by mala aj nová fontána, ktorá bude dominantou námestia a jej účelom bude aj osviežiť a zvlhčiť vzduch v horúcich letných mesiacoch.

„Existujúce predajné stánky budú zachované, ale dostanú nové umiestnenie do jednotného celku a architektonicky budú prepracované do moderného vzhľadu a rekonštrukciou prejdú aj verejné toalety,“ uvádza Mesto.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross