No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva hľadá nového konateľa Mestskej bytovej správy, Müllera na vlastnú žiadosť odvolali

1. júla 2011 |  | 

Rimavskosobotská samospráva hľadá nového konateľa či konateľku Mestskej bytovej správy (MsBS) s.r.o. Z tejto funkcie včera zastupiteľstvo odvolalo Svetozára  Müllera, ktorý sám požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov  k záveru júla. V polovici apríla bol Müller z rovnakých dôvodov odvolaný aj z pozície výkonného riaditeľa.

Mesto vypísalo výberové konanie na obsadenie funkcie konateľa MsBS, uchádzači sa môžu prihlásiť najneskôr do konca augusta. Podmienkou je vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, záujemca tiež musí predložiť koncepciu činnosti obchodnej spoločnosti Mestskej bytovej správy. Mestská bytová správa má dvoch konateľov, okrem  Müllera je ním aj primátor mesta Jozef Šimko.

Spoločnosť Mestská bytová správa vznikla v januári 2001  ako spoločnosť s jediným vlastníkom, Mestom Rimavská Sobota. Hlavným predmetom podnikania spoločnosti je správa bytového a nebytového fondu, obstarávanie služieb spojených s bývaním, správa nehnuteľnosti mesta  a poskytovanie ubytovacích služieb. MsBS, s.r.o. spravuje približne 1 600 bytov v osobnom vlastníctve a viac ako 150 nájomných bytov. Súčasťou výkonu správy je aj zabezpečovanie ubytovacích služieb v mestskej ubytovni na ulici Gorkého. Zároveň spravuje majetok mesta, objekty nebytového charakteru.

Zdroj. Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross