No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva pripravuje výstavbu nájomných bytov na Dúžavskej ceste

Rimavskosobotská samospráva pripravuje podklady na výstavbu nájomných bytov nižšieho štandardu, o dotáciu požiada v januári. Ak uspeje, za rómskym sídliskom na Dúžavskej ceste  pribudne 24 nových bytových jednotiek. Mesto už získalo viac ako 4 500 eur na vypracovanie projektovej dokumentácie, poskytol ich Úrad vlády z dotačnej schémy na podporu rómskej komunity.

Ako pre Rimava.sk potvrdila Iveta Duchoňová z Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, proces schvaľovania prebiehal v druhej polovici septembra. „Finančné prostriedky budú pravdepodobne vyplatené na účet mesta už v najbližšom období," uviedla Duchoňová a doplnila, že podmienkou bolo minimálne päťpercentné kofinancovanie žiadateľov.

Podľa slov Evy Murárikovej, vedúcej odboru rozvoja mesta na mestskom úrade v Rimavskej Sobote, projektová dokumentácia tak vyšla mesto len na 240 eur. Aktuálne vybavujú územné konanie a stavebné povolenie, mesto by malo žiadosť o dotáciu na samotnú výstavbu bytov podať v  januári. Tento zámer schválili aj poslanci mestského zastupiteľstva ešte začiatkom roka. Do podania žiadosti musí samospráva vybrať aj dodávateľa stavby a tiež budúcich nájomníkov 24 bytov, ktorých príjem nesmie presiahnuť trojnásobok životného minima. „Dôležité však bude, aby nájom vedeli aj splácať," podotkla Muráriková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross