No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Aj Burundi v Afrike by sa začudovalo, povedal Hazucha na margo podľa neho nedôstojného zasadnutia MsZ

RIMAVSKÁ SOBOTA - S pribúdajúcom časom na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote pribúdali aj kabáty na poslancoch. Dôvodom bola nevykúrená guľová sála Domu kultúry, v ktorej sedeli a rokovali približne šesť hodín.

K celej veci sa vyjadril aj poslanec Ivan Hazucha, ktorý zastupiteľstvo okomentoval vo svojom niekoľkominútovom výstupe. "Na jednej strane sa rokovanie MsZ niekoľkokrát posunulo, ako keby nebolo potrebné a nesúril nás čas. Na druhej strane, ako tak počúvam, prichádzajú nové materiály, ktoré ste nám zaslali len e-mailom. V rámci srandy navrhujem, že nemusíme mať zasadnutia celý rok, stačí nám posielať od januára len maily a v decembri nás na týždeň zvolať, kedy pobudneme v tejto miestnosti a všetko poschvaľujeme," adresoval slová Hazucha primátorovi Šimkovi.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, nestačí, že sa poslanci vzdali časti odmien. "Môžeme si rovno aj tlačiť materiály na zasadnutie za vlastné. Keď sa niečo pošle mailom, ako keby sme už nepotrebovali materiály v písomnej forme," povedal poslanec.

Ako príklad spomenul poslanec návrh uznesenia na spolufinancovanie rekonštrukcie školy na Dúžavskej ceste. "V mailoch sme viacerí ani ten návrh uznesenia nemali. Teraz sme boli odkázaní na to, čo zaznie," vysvetlil.

Prečítajte si tiež: Omyl pri hlasovaní. Poslanci schvaľovali financie na projekt rozšírenia kapacity škôlky na Dúžavskej ceste, nastali komplikácie

Podľa jeho slov je takýchto skvelých a obetavých poslancov v našej galaxii ťažko hľadať. "Aj v čase pandémie sme prišli na zasadnutie prezenčne, kde riskujeme naše zdravie. To som ešte ochotný sa cez to preniesť," dodal.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross