No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Búrka zaplavila pivnice aj záhrady. Kvôli podmočenému ihrisku preložili futbalový zápas

V obci Hajnáčka zaplavila voda z prívalového dažďa viacero pivníc, kotolní či záhrad. Škody z pondelkového dažďa obyvatelia nahlasujú ešte aj dnes. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Ivan Poprocký, ľudia škody nahlasujú od začiatku týždňa, len včera prišli škody nahlásiť viac ako desiati obyvatelia a chodia stále. V pondelok im v obci napadlo takmer 80 milimetrov zrážok.

Článok pokračuje pod reklamou„Veľa toho bolo, sú aj škody na majetku. Od pondelka to riešime stále, pomocou pracovníkov a aj ľudia si sami robia," povedal Poprocký a dodal, že niekde boli pracovníci cisternou vyťahovať vodu zo žúmp a boli aj pri čističke. Podľa slov starostu silný dážď nestíhali odvádzať jarky, ktoré neboli v najlepšom stave a budú ich musieť vyčistiť. "Treba nám čistiť priepusty, rigoly vyložené z betónových kociek a pri čističke podmylo svah. Pri jednom dome vyvalilo aj bránu, ktorá neuniesla návaly bahna a konárov," skonštatoval. Mimoriadnu situáciu ale v obci nevyhlasovali. Nápomocní boli aj dobrovoľní hasiči.

Voda do obce vo veľkej miere aj natiekla z pozemkov za obcou. „Polia tú vodu nevsiakli do seba, ale všetko to stieklo," poznamenal starosta. Potok sa podľa Poprockého nevylial, s pracovníkmi Povodia Slanej sa dohodli, že by bolo okolie pokosiť a potok regulovať. „Aj keď majú dosť obmedzené finančné prostriedky," podotkol. Je dosť úzke koryto a z vedľajších jarkov voda nemá kde odtekať, keď sa naplnia. „Tieto veci vychádzajú len vtedy napovrch, keď sa takéto niečo stane," poznamenal starosta, ktorý je aj členom výkonného výboru FC 98 Hajnáčka.

V Hajnáčke sa dnes mal hrať zápas druhého kola Slovnaft Cupu medzi štvrtoligovým FC 98 Hajnáčka a treťoligovým MŠK Rimavská Sobota. Pre podmočené ihrisko sa však neuskutoční. Zápas bol preložený na 1. septembra. „Aj dnes ešte pršalo," povedal starosta, ktorý dúfa, že aspoň do nedele budú vedieť pripraviť hraciu plochu proti Slovenským Ďarmotám. Futbalové ihrisko je neďaleko miestneho potoka.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Obec Hajnáčka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross