No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako si mesto poradilo s hromadnými bitkami? Pomohol aj lockdown

Foto: Street View Google Maps

FIĽAKOVO – Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o neželanom fenoméne, ktorý sa vo Fiľakove objavil po zrušení lockdownu. Hromadné bitky v centre mesta riešila mestská i štátna polícia.

„Správa o činnosti útvaru MsP predkladaná za predchádzajúce obdobie (2. štvrťrok) bola uzavretá zhoršujúcim sa stavom na úseku verejného poriadku najmä vplyvom výtržností, ktorým so železnou pravidelnosťou dochádzalo v súvislosti s organizovaním podujatí so živou hudobnou produkciou alebo usporiadaním diskoték v baroch v centre mesta Fiľakovo,“ priblížil Gabriel Benčik, náčelník Mestskej polície vo Fiľakove.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalšie obdobie sa podľa jeho slov nieslo v znamení navrátenia verejného poriadku do ulíc mesta, pri ktorom im pomáhali aj štátni policajti a členovia miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS). Policajti sa zamerali aj na prevenciu – kontrolovali, či v baroch nenalievajú alkohol mladistvým, či prevádzky dodržiavajú otváraciu dobu a monitorovali skupinky, ktoré z barov odchádzali.

„Samotná prítomnosť zvýšeného počtu zasahujúcich hliadok v meste však ešte neznamená, že žiadnej protiprávnej udalosti nemôže dôjsť. Dokazuje to aj skutok, ktorému došlo dňa 10. 9. 2021 v Roxy bare, ktorý bol azda najzávažnejší zo všetkých udalostí ako do počtu, tak aj do miery intenzity prejavu výtržníkov. Je možné dôvodne predpokladať, že trestný postih neminie viacero prítomných osôb,“ vyjadril sa náčelník mestskej polície.

V uvedený deň podľa správy o činnosti mestskej polície došlo v bare Roxy v centre mesta k hromadnej bitke, ktorá následne pokračovala na ulici. „Po príchode na miesto už bolo po bitke, na mieste sa nachádzajúce dve osoby so zjavnými známkami po zraneniach boli privolanými vozidlami RzP prevezené na ošetrenie do NsP Lučenec. Na miesto sa dostavil aj náčelník MsP a riaditeľ OO PZ, ktorí na základe získania prvotných informácií sa rozhodli o príslušnosti a ďalšom postupe – o riešení veci formou začatia a vedenia trestného stíhania orgánmi štátnej polície,“ vysvetlil Benčik, podľa ktorého má zvýšený výskyt policajtov v meste svoj význam.

Článok pokračuje pod reklamou


„Je neodškriepiteľné, že momentálny absolútny kľud nastal iba z dôvodu nových, prísnejších tzv. Covid opatrení. Je však nepochybné, že čiastočné zlepšenie stavu na danom úseku už bolo dosiahnuté aj pred prijatím nových epidemiologických obmedzení, a to aj vplyvom všetkých prijatých opatrení a aktívneho prístupu zo strany bezpečnostných zložiek,“ zhodnotil náčelník.

„Každý sa chcel s každým biť,“ povedal náčelník mestskej polície

Začiatkom júla v nočných hodinách mestskí i štátni policajti riešili konflikt, ktorý sa tiež odohral v centre mesta pred Roxy barom. Pobila sa skupina mužov. „Po uvedenom incidente CIMET bar zatvoril prevádzku, podľa vyjadrenia personálu z dôvodu, že nemali záujem o podnapitých zákazníkov, ktorí robili v podniku neporiadok. Zákazníci sa tak presunuli do baru Roxy,“ uvádza sa v správe o činnosti mestskej polície.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross