No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FIĽAKOVO: V novom rozpočte počítajú s denným stacionárom pre seniorov či výstavbou cyklochodníka

Výstavba cyklochodníka, denného stacionára pre seniorov či investícia do podhradia, patria k výdavkom, s ktorými počítajú tento rok vo Fiľakove. Vyplýva to z výdavkov nového rozpočtu, ktorý schválili miestni poslanci mestského zastupiteľstva na uplynulom rokovaní. Rozpočet je pripravený ako vyrovnaný, pričom výdavky a príjmy by sa mali pohybovať zhodne na úrovni vyše 11 miliónov eur, vrátane finančných operácií. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, z celkového rozpočtu budú kapitálové výdavky, ktoré sú určené na rozvoj mesta, vo výške vyše 1,2 milióna eur.

Z nich najväčšiu časť, takmer 400-tisíc eur, v prípade úspešnosti projektu ukrojí postavenie denného stacionára pre seniorov. Zriadený by mal byť na Koháryho námestí, v areáli bývalej ZUŠ, kde je v súčasnosti multifunkčný areál s novou tržnicou či mestskou políciou. Len o niečo menej bude stáť dobudovanie podhradia.

Článok pokračuje pod reklamou.Medzi ďalšími investíciami sa nachádza výstavba cyklochodníka za približne 200-tisíc eur, pokračovanie v príprave projektu tzv. brownfieldov, v rámci ktorého majú vystavať v časti areálu bývalého Kovosmaltu výrobnú halu. Podľa hovorkyne práve cyklocesta má spojiť železničnú stanicu s parkom a následne s priemyselnou zónou, kde chcú postaviť novú halu na pritiahnutie investorov. Celkovú investíciu do haly odhadujú na dva milióny eur.

„V tomto roku plánuje mesto zahájiť aj prvú fázu rekonštrukcie chodníkov na cintoríne, 15-tisíc eur vyčlenila samospráva na vybudovanie uzamknutých zberných stanovíšť na odpad v spolupráci so správcami bytových domov,“ priblížila hovorkyňa. Zrekonštruovať podľa jej slov plánujú aj skleník mestského záhradníctva nachádzajúceho sa v parku. Nechýba tiež projekt na rekonštrukciu koncertnej sály na Koháryho námestí za 75-tisíc eur. „Veľká časť týchto investícií bude pritom hradená z rôznych dotácií,“ zdôraznila Klaudia Mikuš Kovácsová.

Bežné výdavky určené na rozvoj a rekonštrukcie stanovilo mesto na vyše 340-tisíc eur. Z nich takmer 260-tisíc pôjde na rekonštrukciu niekoľkých ulíc, Hviezdoslavovej, 1. mája či Kukučínovej. Do chodníkov zainvestujú približne 30-tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross