No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V meste vzniká nový skatepark, stavbu majú dokončiť tento rok

6. októbra 2021 | | |  | |

TORNAĽA - Mladšie generácie sa môžu tešiť novému skateparku, ktorý sa bude nachádzať v Tornali. Stavbu majú dokončiť začiatkom novembra 2021. Rimava.sk o tom informoval Róbert Mag, vedúci odboru výstavby, životného prostredia a rozvoja mesta.

"Skatepark sa bude nachádzať na sídlisku Juh medzi bytovými domami na doteraz nevyužitom pozemku. Stavenisko bolo odovzdané zhotoviteľovi a stavba je v realizácii. Finančné prostriedky sú čerpané z vlastných zdrojov mesta," povedal Mag.

Článok pokračuje pod reklamou


Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Veríme v Zábavu z Trenčína. Celková suma za realizáciu je 38-tisíc eur. Skatepark sa bude nachádzať na ploche 400 metrov štvorcových.

Okrem iného ma mesto rozpracované aj ďalšie investičné akcie. "Aktuálne prebieha rekonštrukcia domu smútku na ulici cintorínskej a dokončenie lokality pre individuálnu bytovú výstavbu v m. č. Starňa," doplnil Mag.

Mesto sa chystá realizovať aj ďalšie obnovy v meste. "Pripravujeme rekonštrukciu Hlavného námestia, rekonštrukciu miestnych komunikácií po výstavbe kanalizačnej siete, projektovú prípravu Centra integrovanej starostlivosti a projektovú prípravu dopravného uzla v m. č. Králik v lokalite výstavby STK," uzavrel Mag.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross