No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V R. Bani zrekonštruovali materskú školu, chcú spracovať projektovú dokumentáciu na opravu fary

Obec Rimavská Baňa má v pláne niekoľko investičných akcií. Ide napríklad o rekonštrukciu fary či vybudovanie parkoviska pred kostolom. Rimava.sk o zámeroch informovala starostka Elena Polóniová.

V poslednom období sa v obci podarilo zrealizovať aj rekonštrukciu materskej školy. "Vybudovali sme aj prístavbu materskej školy v obci, ktorou sme rozšírili kapacitu škôlky. Nový školský rok 2021/2022 sme začali už v novej škôlke," povedala Polóniová.

Článok pokračuje pod reklamou


Obec čaká od roku 2019 na vyhodnotenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka na výstavbu amfiteátra. Rimavská Baňa má už aj vysúťaženého dodávateľa stavebných prác na 21-tisíc eur.

Podľa starostky majú v obci vypracovanú projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu parkoviska pod kostolom na námestí v obci. "Požiadali sme o príspevok z IROP-u (Integrovaný regionálny operačný program, pozn. red.) v septembri 2021, verejné obstarávanie je už ukončené a zmluva s dodávateľom je podpísaná. V tomto prípade ide o stavebné práce v sume 35-tisíc eur," doplnila.

Druhým projektom je vybudovanie chodníka od hasičskej zbrojnice ku železnici. "Pri novom chodníku práve prebieha stavebné konanie. Táto investícia bude finančne najnáročnejšou, nakoľko je rozpočtovaná na sumu 60-tisíc eur," vysvetlila.

Obec by do konca roka 2021 chcela spracovať projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu fary. Tú majú v prenájme od Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) v Rimavskom Brezove.

"Rekonštrukciu chceme zrealizovať pre účely vybudovania turistického informačného centra Gotickej cesty v Malohonte. Projektovým zámerom reflektujeme na zvýšený záujem turistov o historické a prírodné hodnoty Malohontu, záujem o kostoly na Gotickej ceste," uzavrela Polóniová.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross